«У нас намагалися відібрати „золото“, але ми вибороли перемогу», — пауерліфтери Донеччини виграли на чемпіонаті Європи

Цьогоріч прифронтовий регіон України на чемпіонаті Європи представляли пауерліфтери з Краматорська і Маріуполя.

Андрій Шевченко на чемпіонаті Європи, 2018 рік / фото: European Powerlifting Federation

Кульками, квітами, солодощами та плакатами підтримки зустрічали в Краматорську на Донеччині рідні, друзі та представники влади юних спортсменів, що повернулися з чемпіонату Європи, повідомляє ІА «Вчасно».

Спортсмени Донеччини посіли всі сходинки п’єдесталу в абсолютному заліку за формулою Уілкса — вибороли 24 нагороди: 13 завоювали краматорчани, інші 11 — спортсмени з Маріуполя, Дружківки та Юр’ївки Мангушського району

Перші місця у своїй ваговій категорії до 105 кг вибороли краматорчани Данило Ковальов та Андрій Шевченко.

«Це — п’яті європейські змагання, я виграв їх учетверте, — розповів кореспонденту ІА „Вчасно“ 22-річний Данило Ковальов. — Займаюсь з дев’яти років, цього разу виграв 4 золота та встановив новий юніорський рекорд Європи — потягнув 320 кг. Тренери нас підтримували, ми їм вдячні за наші перемоги».

Вихованець тренерів Олексія та Альони Бичкових Андрій Шевченко зібрав у сумі триборства 1035 кг.

У присіданнях він став кращим з результатом 400 кг, у жимі лежачи — 297,5 кг, у становій тязі — 337,5.

«Це мій третій чемпіонат Європи, привіз чотири золота, — поділився Андрій Шевченко. — Маю кубок в абсолютній першості — третє місце. Насправді було дуже важко, але зробив все, що було заплановано. Наша збірна України стала абсолютними чемпіонами. Поки відпочинимо, і знову станемо до тренувань».

Переможцями стали й ті, хто їздив змагатися вперше. Юніори тренуються по чотири години в день, у тиждень — близько п’яти разів. Перед змаганнями було три місяці інтенсивних тренувань.

«Вперше їздив на змагання, емоцій багато, — розповів учень Краматорської ЗОШ № 32 Дмитро Минько. — У тязі я зміг витягнути, та зайняти третє місце».

Результатами вихованців тренери задоволені, але зазначають, що попереду ще багато тренувань та навчань.

«Виступом вихованців задоволений, завжди розраховуєш на краще, — розповідає Олексій Бичков. — Найбільше вболівали за тих, хто брав участь вперше, бо суперники були сильні та достойні. Як бачите, хлопці не схибили, і кожен привіз додому нагороду».

Цьогоріч українські спортсмени змагалися з спортсменами зі 19 країн світу. Україну представляв 61 спортсмен разом із тренерами.

«На сьогодні спорт добре фінансується, аби наші спортсмени могли здобувати країні перемоги. Найдорожчим був допінг-контроль від 160 до 550 євро, — розповіла тренер Альона Бичкова. — Боротьба була важкою, легко не було, але інші спортсмени були сильними, у нас намагалися відібрати „золото“, але ми змогли вибороти призові місця».

Після короткого відновлення та відпочинку, спортсмени готуватимуться до Чемпіонату світу, що проходитиме в Африці влітку.