ФОТО. Пауерліфтери Донеччини встановили рекорди на чемпіонаті світу в Канаді

Спортсмени Донеччини показали блискучі результати на чемпіонаті світу з пауерліфтингу.

Пауерліфтери Донеччини здобули ряд перемог та встановили рекорди на чемпіонаті світу в Канаді / фото: International Powerlifting Federation, Національна федерація пауерліфтингу України

З 26 по 31 серпня в канадському місті Реджайна відбувся чемпіонат світу з пауерліфтингу серед юнаків, дівчат, юніорів та юніорок, повідомляє Управління фізичної культури та спорту ДонОДА.

Донецьку область у складі збірної України представили чотири спортсмени — представники Дружківки, Краматорська, а також Мангушського району.

Надуспішним на змаганнях виявився виступ двох дружківчан, вихованців тренера Сергія Федоренка — 18-річної Дар’ї Русаненко та 22-річного Костянтина Мусієнка.

Дар’я здобула звання чемпіонки світу у ваговій категорії до 72 кг серед дівчат, зібравши в сумі триборства новий рекорд України — 542,5 кг. Більше того, у вправі присідання спортсменка послідовно оновила спочатку світовий рекорд у своїй віковій групі — 230,5 кг, а потім і серед юніорок — 240 кг. У жимі лежачи результат 125 кг теж приніс їй малу золоту медаль, а 177,5 кг у становій тязі — малу «бронзу».

ЧИТАЙТЕ: ФОТО. Ушуїсти Донеччини cтали переможцями чемпіонату Європи в Афінах

Костянтин Мусієнко, виступаючи у ваговій категорії до 93 кг, в жимі лежачи він підкорив 320 кг, перевищивши своє ж досягнення серед чоловіків відкритої вікової групи на 4,5 кг. У присіданні з результатом 370 кг він здобув мале «золото», у тязі з результатом 292,5 кг — малу «бронзу». Таким чином, у сумі триборства Мусієнко зібрав 982,5 кг, оновивши світовий рекорд серед юніорів, який у 2013 році встановив співвітчизник Сергій Білий.

У юніорських змаганнях вагової категорії до 74 кг Донеччину представив 22-річний Владислав Чорний із Мангушського району, вихованець заслуженого тренера України Івана Збандута. У вправах присідання та жим лежачи спортсмен здобув малі золоті медалі, підкоривши 325 кг та 210 кг відповідно. Але в становій тязі, на жаль, не впорався з початковою вагою (285 кг), закінчивши виступ з нульовою оцінкою.

У п’ятий день звання чемпіона світу серед юніорів у ваговій категорії до 105 кг здобув 23-річний Данило Ковальов із Краматорська, вихованець бригади тренерів Олексія Бичкова та Альони Бичкової. Пауерліфтер із Донеччини суттєво переважав суперників у присіданнях — 350 кг, жимі лежачи — 280 кг, а в тязі зафіксував 317,5 кг, що виявилось на 2,5 кг більше, ніж у срібного призера з Чехії. Зібравши всі малі золоті нагороди, Ковальов піднявся на першу сходинку п’єдесталу в сумі триборства з результатом 947,5 кг.

Зазначається, що збірна Україна за підсумками командного заліку в Канаді посіла 1 місце серед юніорів та 3 місце серед дівчат. У абсолютному заліку змагань, що вираховується за формулою Уілкса (коефіцієнт відображає співвідношення між власною масою атлета і вагою, яку він подолав), Костянтин Мусієнко виявився кращим серед юніорів, а Дар"я Русаненко стала другою серед дівчат.