Плавці Донеччини вибороли «золото» і «бронзу» Паралімпійських ігор у Токіо

За перший тиждень Паралімпіади у Токіо спортсмени з Донеччини принесли в скарбничку української збірної вже 11 медалей!

Фото Відділення НОК України у Донецькій області

У сьомий змагальний день Ігор XVI Паралімпіади, які тривають у столиці Японії Токіо, плавці Донецької області в складі збірної України здобули дві нагороди, повідомляє Відділення НОК України в Донецькій області.

21-річний Андрій Трусов зі Слов’янська на 50-метрівці вільним стилем серед плавців з порушенням опорно-рухового апарату (клас S7) здобув «золото», показавши результат 27.43 секунди, і вже вдруге піднявся на найвищу сходинку п’єдесталу — вчора він зі світовим рекордом виграв фінал 100-метрівки на спині.

ЧИТАЙТЕ: Плавець зі Слов’янська Андрій Трусов виборов «срібло» Паралімпійських ігор

Загалом це п’ята медаль Токіо-2020 для Андрія, який раніше став срібним призером на дистанціях 200 м комплексним стилем та 400 м вільним стилем, а також бронзовим призером у чоловічій естафеті 4×100 м.

25-річний Василь Крайник родом із Донецька, який сьогодні представляє Маріуполь і для якого Паралімпійські ігри в Токіо є першими в кар’єрі, здобув «бронзу» на дистанції 200 метрів комплексним плаванням серед спортсменів з вадами розумово-фізичного розвитку (клас SM14). З часом 2:09.92 він поступився Рісу Данну з Великобританії (2:08.02, світовий рекорд) і, буквально на мить, Габріелю Бандейрі з Бразилії (2:09.56).

Таким чином, станом на 31 серпня спортсмени Донеччини вибороли 11 нагород XVI Літніх Паралімпійських ігор. Окрім Андрія Трусова та Василя Крайника, медалі до скарбнички регіону у своїх нозологіях принесли: «срібло» — плавці Сергій Кліпперт (100 м на спині), Віктор Смирнов (100 м на спині), велосипедист Єгор Дементьєв (шосе, гонка з роздільним стартом), «бронзу» — легкоатлетка Юлія Павленко (стрибки у довжину), велосипедист Єгор Дементьєв (трек, гонка переслідування на 4000 метрів).