У Лимані затримали колаборантку, яка пропонувала "сухпайки" за підтримку окупантів

Окупанти призначили жінку "головою" мікрорайону.

Служба безпеки викрила ще одну ворожу поплічницю в результаті стабілізаційних заходів у звільнених районах Донецької області. Під час захоплення Лиману жінка добровільно пішла на співпрацю з ворогом.Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Окупанти призначили жінку "головою" мікрорайону Північний, де колаборантка сприяла поширенню кремлівського режиму і "здавала" агресору учасників руху опору. Крім цього, вона допомагала загарбникам організовувати незаконний референдум.

"Для забезпечення підтримки «нової влади» і збору потрібної кількості «голосів» вона пропонувала «гумдопомогу» з рф у вигляді продуктового набору з пропагандистськими листівками.

У разі незгоди підтримати фейковий плебісцит, погрожувала «скаргою» до окупаційних органів та репресіями", - зазначили в СБУ.

За даними слідства, поплічницею ворога виявилась місцева жителька, яка після захоплення міста сама "вийшла" на загарбників і запропонувала їм свою допомогу у війні проти України. Щоб підтвердити свою прихильність, вона передала окупантам "списки" українських патріотів, які потенційно могли чинити спротив агресору.

Після звільнення Лиману колаборантка намагалась переховуватись і тим самим уникнути правосуддя.

Наразі зловмисницю затримали і повідомили про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території) Кримінального кодексу.

Їй обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Санкція цієї статті передбачає покарання до 10 років ув’язнення.

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev