"Сам написав листа Борису Джонсону": неймовірна історія Іллі з Маріуполя, якого всиновила сім'я з Донеччини

Напад російських фашистів на Україну застав маленького Іллю в Маріуполі, де він жив з мамою та вітчимом. З першого дня війни тоді ще шестирічна дитина чула всі вибухи, крики жаху та розпачу людей, які жили поруч. На жаль, один з воєнних днів забрав у нього найріднішу та найкоханішу людину — маму. А потім — і вітчима, який був йому за батька. Попри пережитий біль і страждання, через кілька місяців Ілля знову став сином — уже для Марії та Володимира Безпалих. Молода пара не побоялася стати батьками для дитини, яка вже знає, як це боляче — втратити найрідніших.

Неймовірна історія Іллі з Маріуполя, якого всиновила сім'я з Донеччини/колаж Вчасно

Втратив усю сім’ю за два дні: як Ілля лишився сиротою у фронтовому Маріуполі

За шість місяців до війни молоде подружжя зі Слов'янська купило будинок своєї мрії. На нього, каже Маша, працювали 5 років, збираючи кожну зароблену гривню. І такий ідеальний будинок знайшовся. У ньому пара почала робити ремонт, час від часу знімаючи пам’ятні відео. Тепер Маша зізнається: дуже складно й сумно розуміти, що відео — це справді єдина пам’ять, яка лишилася від їхнього омріяного дому.

“За 6 місяців до війни ми купили будинок мрії. Почали робити в ньому ремонт, міняли вікна, паркан. Мріяли народити й всиновити діток, щасливо жити в ньому. Але тепер не знаємо, чи побачимо його ще колись… Скільки праці в нього вкладено”, — розповідає Марія. 

В той самий час, майже рік тому, Ілля жив у Маріуполі разом з мамою та вітчимом. Обожнював їздити на ночівлю з палатками на берег моря й купатися в ньому разом з батьками. Зараз хлопчик, коли бачить водойми, часто називає їх морем — навіть сидячи на березі річки. Пояснює: “звик, що поруч море, бо жив у Маріуполі”... І все його життя, яким він жив 6 років, відібрали перші вибухи, які пролунали в місті вранці 24 лютого.

Першою війна забрала його маму. Та пішла з дому і, як з’ясувалося пізніше, підірвалася на мосту. Це трапилося ще на початку війни. Вітчим Іллі пішов шукати дружину — і не повернувся. Так шестирічна дитина лишилася сама в цілому світі. У воєнному світі, в якому щохвилини поруч прилітають вбивчі російські снаряди.

“Через два дні, як ми дізналися про Іллю, поїхали забирати його у свою сім’ю”

Про усиновлення пара домовилася ще до початку війни — і Марія, й Володимир хотіли подарувати любов дитині, і біологічність не відігравала для них великого значення. 

 “Народити свою дитину я ще встигну, а чужих дітей не буває”, — пояснює Маша.

Вперше родина Безпалих побачила Іллю на світлинах у соцмережах, які виклали волонтери. Тоді ж вирішили, що мусять подарувати цьому хлопчику сім’ю.“2 березня я виклала допис на своїй сторінці, що ми з чоловіком готові всиновити новонароджену дитину. Тоді ще знали, що за документами під час війни цього зробити не можемо, тому готові були взяти просто так. А через майже два місяці знайомі волонтери нам розповіли про Іллю. І через два дні ми поїхали у Дніпро, щоб звідти його забрати додому”, — розповідає Маша.

Ілля до нової родини звикнув швидко, однак від цього свою рідну маму не забув. Маша додає: навіть те, що він називає її мамою, а Володимира — татом, не означає, що він не сумує за своїми загиблими рідними. 

<blockquote class="tiktok-embed" cite="https://www.tiktok.com/@mari_bezpalaya_/video/7131012974386466053" data-video-id="7131012974386466053" style="max-width: 605px;min-width: 325px;" > <section> <a target="_blank" title="@mari_bezpalaya_" href="https://www.tiktok.com/@mari_bezpalaya_?refer=embed">@mari_bezpalaya_</a> Ответ пользователю @Алёна <a target="_blank" title="♬ оригинальный звук - Безпала Марія" href="https://www.tiktok.com/music/оригинальный-звук-7131012968791821061?refer=embed">♬ оригинальный звук - Безпала Марія</a> </section> </blockquote>