Організатори запросили представників громадського сектору, аби показати мешканцям Донеччини, що вже роблять звичайні люди і де можна себе проявити, повідомляє ІА «Вчасно»
Впродовж 10 хвилин пройти тест на ВІЛ, долучитися до гри у підприємництво, відвідати молодіжний простір, крутити педалі і виробити електрику, отримати мотивацію від бізнес-тренера можна було на стадіоні «Машинобудівник», де тривав захід.
На фестиваль приїхали учні з Костянтинівського району. У своїй школі вони хочуть створити дитячу телестудію «Іллінівка ТБ». На заході розповідали про свою ідею і вже працювали як журналісти.
«Шкільна телестудія допоможе об’єднати громаду нашого села. Ми збираємо гроші на обладнання — камеру, диктофон, мікрофон через платформу „GoF“, — каже Маргарита Шмагіна — учителька Іллінівської школи. — Під час фестивалю учні беруть інтерв’ю, спілкуються з іншими активістами, які так само хочуть змінити свій простір».
На фестиваль зі своєю «Альтанкою» приїхала молодь з Лимана.
«В альтанці завжди збирається молодь — погомоніти, для розвитку. Тут бачимо багато однодумців. Це дуже важливо — залучати людей до різних активностей, аби вони не сиділи вдома, а більше спілкувалися, чогось навчалися, хотіли позитивних змін», — говорить представниця молодіжного простору «Альтанка» Ольга Поплавська.
На локації «FreeUa — креативний простір» розповідали про підприємництво. Тут підлітки грали у підприємця, почули про податки та виклики, що стоять перед бізнесом.
«Такі фестивалі необхідні, щоб відчути себе частиною суспільства і дізнатися про можливості, про них люди не знають, а нині на Донеччині їх багато — це і гранти для малого бізнесу, і простори для спілкування, і можливість англійську вивчити, — сказала Кристина Шостир, представниця простору „FreeUA“. — Я впевнена, що від людей все залежить. Як влада дізнається, що нам потрібно, якщо ми будемо мовчати? Треба говорити про свої потреби».
Схожий фестиваль проводили у Києві та обласних центрах. Цьогоріч організатори — ГО «Точка доступу» — такий захід вирішили провести у Дружківці.
«Ми хотіли „зачепити“ людину, аби вона зацікавилася і надихнулася цими ідеями, спробувала щось подібне сама. Люди мають усвідомити, що від них багато що залежить. Творити зміни під силу кожному з нас», — розповіла Світлана Агаджанян — організаторка фестивалю «Ucrazyans».
Під час «URBAN FEST» на стадіоні працювали фудкорти, спортивні локації, малеча грала в ігри, майстри продавали свої вироби, також були фотозони, виставка краєзнавчого музею. Охочі долучалися до майстер-класів. За словами організатора заходу Сергія Пронкіна — голови ГО «Нова Дружківка» — фестиваль цьогоріч відбувся втретє і став традицією. А також він сприяє змінам не лише у свідомості людей, а і публічних просторів.
«У попередні роки фестиваль проводили у міському парку, зараз місцева влада почала там реконструкцію. Коли вирішили, що фестиваль буде тут, на стадіоні, комунальники тиждень тут все чистили. Сьогодні тут показуємо людям, чим займається громадськість. Здебільшого люди мало про це знають. У нас тут є локація, де крутячи педалі, люди запалюють лампочку. З простих речей народжується велике світло», — упевнений Сергій Пронкін.
«URBAN FEST» цьогоріч відвідали впродовж дня 6 000 людей. Наступного року організатори планують також заручитися підтримкою міжнародних партнерів (фестиваль третій рік поспіль підтримсує USAID) і готувати новий урбаністичний фестиваль, що змінює невелике місто та його жителів на сході України.