Олігарх Ахметов зберігає контроль над турбізнесом в анексованому Криму – ЗМІ / фото: сensor.net.ua
Український олігарх Рінат Ахметов в обхід санкцій Євросоюзу зберігає контроль над туристичним бізнесом в окупованому Криму. Про це свідчать дані спільного розслідування «Настоящего Времени» і антикорупційного проєкту «Муніципальний сканер».
Згідно з розслідуванням, Ахметов все ще контролює роботу дитячого табору «Берег», санаторію «Ай-Даніль» і резиденції «Новий Кучук-Кой».
ЧИТАЙТЕ: ВІДЕО. Ахметов добудовує під Києвом маєток розміром у 20 футбольних полів
Так, санаторій «Ай-Даніль» контролює колишній менеджер маріупольського заводу ім. Ілліча, який належить саме Ахметову.
В офіційному британському реєстрі Companies House зазначено, що не менше 25%, але не більше 50% Casamo Limited належить громадянину України Володимиру Потапову. У публікаціях кількох сайтів людина з таким ім'ям і прізвищем згадувалася як глава відділу збуту на меткомбінаті Ілліча. Також відомо, що він — зять колишнього директора комбінату — Володимира Бойка.
При цьому санаторій «Ай-Даніль» регулярно укладає державні контракти з компаніями, які знаходяться під персональними санкціями ЄС (наприклад, з «дочками» російської «Транснєфті», яка з 2014 року знаходиться під санкціями ЄС і США).
Резиденція «Новий Кучук-Кой» після анексії стала належати тільки-но зареєстрованій ТОВ «Старвіста Крим» — її кінцевим бенефіціаром через кілька кіпрських компаній також є Рінат Ахметов.
Через те, що власники побудували на території резиденції басейн і будинок, що заборонено через статус земель, що знаходяться під охороною, російська адміністрація в Криму завела на компанію справу.
Також журналісти виявили, що Ахметов як і раніше контролює другий за розміром після «Артека» дитячий табір «Берег». ТОВ «ДОЛ «Берег» зареєструвалося в російському реєстрі в 2015 році, а належить через кілька кіпрських і українську компанії також Ахметову.
З 2016 року ТОВ «ДОЛ «Берег» уклало п'ять держконтрактів з підконтрольними Росії структурами — Міністерством освіти Криму та Управлінням молоді Сімферополя. Загальна сума контрактів — майже 120 мільйонів російських рублів, тобто 1,8 млн доларів.
У холдингу Ахметова SCM наполягають, що бізнесмен не має відношення до цих об'єктів, тому що їх «націоналізувала Росія».
При цьому у таборі «Берег» «Настоящему Времени» підтвердили, що Ахметов не переставав зберігати контроль над компанією і ніякої «тимчасової адміністрації» в цю бізнес-структуру російська влада анексованого Криму не призначала.