80% українців вважають, що справи в Україні йдуть у правильному напрямку: це найвищий показник за всю історію замірювання
80% українців вважають, що справи в Україні йдуть у правильному напрямку. Про це свідчать опубліковані 28 квітня результати опитування Соціологічної групи «Рейтинг».
Це найвищий показник за історію замірювання. Протилежної думки дотримується 10% опитаних. Стільки ж респондентів вагалися з відповіддю.
Під час лютневого опитування про те, що справи в Україні йдуть у правильному напрямку, говорило 26% українців, а в неправильному — 67%.
Після повномасштабного вторгнення військ РФ ситуація суттєво змінилася. Під час опитування в березні вже 76% громадян сказали, що справи у країні йдуть у правильному напрямі, інакше думало 15%.
За останні 1,5 місяці покращилися оцінки міжнародної допомоги від наших західних партнерів. Зокрема, опитані помітили позитивну динаміку в наданні дипломатичної, гуманітарної та фінансової допомоги. Дипломатичну та гуманітарну допомогу вважають достатньою близько 60% (на початку березня — близько 50%). Фінансову підтримку достатньою вважають 46% (у березні — 39%).
Оцінки щодо надання озброєння практично не змінилися: достатніми їх вважають 29%, не достатніми — 65%. Погіршилися оцінки економічних санкцій проти Росії: достатніми їх вважають лише 20% (у березні — 33%).
Протягом останніх двох місяців значно покращилося ставлення українців до очільників Польщі, Великої Британії, США, Туреччини, Литви та Франції.
Позитивно ставляться до президента Польщі Дуди — 92% опитаних, до прем’єр-міністра Британії Джонсона — 87%, президента США Байдена — 86%, президента Туреччини Ердогана — 76%, президента Литви Наусєди — 75%, президента Франції Макрона — 75%. До президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн позитивно ставляться 66%.
Водночас, погіршилося ставлення до канцлера Німеччини Шольца: позитивно ставляться до нього 30%, негативно — 54% (у січні 2022 року — 23%). До президента Німеччини Штайнмаєра позитивно ставляться 26%, негативно — 44%.
Абсолютна більшість респондентів негативно ставляться до очільників Білорусі (96%) та росії (98%).
Опитування проводили 26 квітня серед громадян України віком від 18 років по всій країні, крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областях, а також Криму.
Опитано 1000 респондентів за допомогою телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 — не більше ніж 3,1%.