Фото "Вчасно"
У Дружківській міській територіальній виборчій комісії повідомили, що до них із заявою про відмову від участі у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року звернулись двоє зареєстрованих кандидатів — Денис Миронов та Олег Єврейський — з метою зняття своїх кандидатур на посаду міського голови на користь кандидата Віктора Башового, повідомляє ОПОРА.
Олег Єврейський зазначив: «Ми подивились рейтинги та вирішили, що шанси є, якщо ми об'єднаємось. У нас у містах Донецької області є клани, які з виборів у вибори виграють та тримають міста під контролем. Наше місто не є унікальним, останні 16 років нашим містом керує одна людина. Щоб змінити ситуацію, Денис Миронов — один з кандидатів, я та Віктор Павлович Баштовий, ми побачили, що окремо ми не перемагаємо, тому вирішили об'єднати зусилля, щоб збільшити шанси на перемогу».
ЧИТАЙТЕ: ВІДЕО. Вибори 2020: ЦВК дала роз’яснення щодо заповнення бюлетеня
Денис Миронов також зазначив, що майбутнє міста вище за будь-які особисті амбіції, знімаючи кандидатуру, він не знімає з себе відповідальності за виконання поставлених задач.
У Бахмуті свою кандидатуру відповідною заявою відкликав представник від політичної партії «Європейська Солідарність», кандидат у депутати районної ради Сергій Міндзяк.
У Краматорській міській територіальній виборчій комісії з виборчих перегонів вийшли окремі кандидати у депутати від політичної партії «Партія Шарія». Кількість заявників про відмову балотуватись від зазначеної політичної сили — 14 осіб, з яких 8 жінок та 6 чоловіків.
Початково для реєстрації у списку кандидатів у депутати до Краматорської міської ради було 22 особи, тож, більше 60% кандидатів зійшли з дистанції.
Відповідно до інформації на сайті ЦВК, балотуватися відмовились також:
— Любов Качар, яка продавалася в якості кандидатки двічі — від партії «За майбутнє» до Волноваської районної ради та від партії «Опозиційна платформа — За життя» до Хлібодарівської сільської ради Волноваського району;
— Ярослав Осторожний, представник політичної партії «Європейська Солідарність» до Курахівської міської ради;
— Валентина Онопченко, представниця від політичної партії «Опозиційна платформа — За життя» до Волноваської районної ради;
— Юрій Пакін, представник політичної партії «За майбутнє» до Покровської районної ради.
Наталія Боровська, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Донецькій області, з приводу цього зазначила, що відповідно до частини 1 статті 231 Виборчого кодексу до 6 жовтня включно територіальні виборчі комісії приймають рішення про скасування реєстрації кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови на підставі відповідного звернення кандидата чи місцевої організації партії.
«Усі заяви про відмову від балотування на місцевих виборах у Донецькій області подані та розглянуті у відповідності до встановлених законодавством строків, порушень зафіксовано не було. Але хочу звернути увагу, що у разі, коли від кандидування масово відмовляються жінки, це може мати негативні наслідки на дотримання гендерного балансу в партійних списках та нівелювати позитивний вплив законодавчо закріпленої гендерної квоти для висування кандидатів. Залишається лише сподіватись, що політичні партії не використовують такий підхід у якості спроби обійти законодавчі норми», — сказала вона.