У будівлі майбутнього музею у різні часи були відділи НКВС, міліції, а за часів окупації міста бойовиками у 2014 році там катували людей
Ініціативу створити музей «Український нескорений Донбас» ще торік запропонували члени ГО «Товариство Олекси Тихого». Одразу обрали приміщення, де буде розташовано музей, — будівлю біля Дружківського виконкому, на вулиці Рибіна, 3. Вона зведена у 1892 році, у різні часи там були відділи НКВС, міліції, а за часів окупації міста бойовиками у 2014 році там катували людей, повідомляє ІА «Вчасно «
«Ця будівля історична, у ній весь час перебували саме нескорені — люди, які обстоювали свою позицію всупереч владі, хоча деякі заплатили за цю позицію життям, — розповів голова правління ГО „Товариство Олекси Тихого“ Євген Шаповалов. — Двічі у підвалі там утримували Олексу Тихого — відомого правозахисника і дисидента. Люди мають знати про це, аби ніколи таке не повторювалося».
За словами Євгена Шаповалова, вже почали збирати експонати для музею, є охочі передати цінні речі з окупованої нині території Донеччини.
«Є люди, які готові передавати для музею експонати, — це жителі Дружківки, інших міст. Ми виступаємо за те, щоб там були представлені видатні особистості Донбасу — люди, якими наш регіон пишається, які своєю жертовністю зробили внесок у розвиток цього краю. До нашого нового альманаху „Степ: нескорений український Донбас“ увійшли саме такі постаті — Марко Залізняк, Анатолій Водолазький, Ігор Козловський та інші. Також є люди, яких катували у цій будівлі у 2014 році, вони там проводитимуть екскурсії», — сказав Євген Шаповалов.
Нещодавно консультації провели у Києві на рівні заступника міністра культури, незабаром приміщення має бути передано депутатами міської ради Дружківки новому утримувачу. Імовірно, музей стане філією Донецького обласного краєзнавчого музею. Також планується включити музей до переліку заходів виховної роботи навчальних закладів, до нього на екскурсії привозитимуть школярів з різних міст області.