На зимовий період у Покровську будуть розгорнуті теплопункти, оскільки централізованого опалення у місті не буде.
Фото прифронтового Покровська з архіву "Вчасно"
Через відсутність електро-, газо- та водопостачання у Покровській громаді не буде централізованого опалювального сезону. На заваді цьому — обстріли та безпекова ситуація. Хоча всі котельні готові та здані в експлуатацію. Про це в ефірі «Суспільного» розповів начальник Покровської МВА Сергій Добряк.
На сьогодні лінія фронту від Покровська розташована за 6 кілометрів. Щодня ворог гатить по місту та громаді ФАБами. КАБами. Артилерія також покриває все місто, дрони — половину. Проте це дозволяє обстрілювати місцевих та інфраструктуру, нищачи житлову забудову. Крім того, критична інфраструктура знищена майже на 80%, зауважує Добряк.
«Місто — без великої води, частково з електрикою. Наразі у 10 селах світла немає взагалі, у Родинському — з 18 вересня — також. У самому Покровську 40% міста також лишається без світла», — каже начальник Покровської МВА.
Великого опалювального сезону в громаді та самому Покровську також не буде, хоча котельні станом на зараз і готові до роботи. Проте через неможливість провести опалювальний сезон — навіть через брак води — у місті відкриють кілька «Пунктів незламності».
«Ми розуміємо, що хтось у Покровську все одно залишиться. Хоча та частина міста, на якій розташовані здебільшого багатоповерхівки, контролюється ворожими дронами. Тож я думаю, що люди, які вирішать не виїжджати, зимуватимуть у приватних будинках, які можна обігріти газом чи дровами», — зауважує Добряк.
Нині у Покровську триває евакуація, проте темпи її - не надто швидкі. Сергій Добряк зауважує, що більшість охочих виїхала ще у серпні, коли до міста окупантам лишалося близько 10 кілометрів. Тоді, станом на кінець літа 2024 року, в Покровську жило близько 48 тисяч людей та майже 5,9 тисячі дітей. Нині ж у місті лишається трохи більш як 12 тисяч мешканців і 64 дитини. Проте родини з дітьми обіцяють до кінця місяця евакуюватися.
«Якщо раніше з Покровська могла виїхати й тисяча мешканців на добу — то зараз цей темп знизився. Евакуаційного потяга немає, тож люди їдуть безкоштовним евакуаційним автобусом до Павлограда, а там отримують виплати — 10 800 гривень. І надалі можуть їхати у громади, де приймають евакуйованих мешканців, або ж вирішити, де вони житимуть в іншому місті, і самостійно можуть орендувати житло на кілька місяців», — каже голова міської адміністрації.
Бізнес на сьогодні у Покровську ледь-ледь працює. Здебільшого місцеві працюють на об'єктах критичної інфраструктури, у шахтах або ж у місцевих органах правопорядку.
«Зараз працює невеликий ринок, кілька сімейних лікарів, терапевтів. хірургів. Працює пошта, банкомати», — зауважує Добряк.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!