Фото: www.0629.com.ua
Згідно з даними на сайті ЦВК, до Маріупольської міської ради потрапили п’ять партій. 40,74% голосів отримав «Блок Вадима Бойченка», 35,19% — партія «Опозиційна платформа — За життя», 9,26% — «Партія Шарія», по 7,41% — партії «Слуга народу» та «Сила людей», повідомляє «Вчасно».
На думку журналіста Дениса Казанського, така ситуація, як склалася цьогоріч у містах Донбасу, зокрема, і в Маріуполі, свідчить про провал на виборах партії ОПЗЖ, попри на перший погляд високі відсотки підтримки. «На Донбасі ОПЗЖ — найбільш проросійська, відверто прокремлівська партія на чолі з кумом Путіна отримала результати набагато менші, ніж очікувала. А в деяких містах ОПЗЖ навіть уступила місцевим партійним проєктам, що можна вважати відвертою невдачею», — заявив він у своєму відеоблозі.
У 2015 році голоси виборців, до речі, розподілилися лише між трьома партіями: 83,33% тоді отримав «Опозиційний блок», 9,26% — «Сила людей» та 7,41% — «Наш край».
Відтепер у міськраді важко визначити абсолютну більшість, усім силами доведеться вести діалог для ухвалення того чи іншого рішення.
ЧИТАЙТЕ: Зникнення 218 голосів у Добропіллі: суд зобов’язав ТВК зробити перерахунок
Серед позитивних новин: чотири мандати в міськраді вибороли кандидати від партії «Сила людей». Одразу після виборів і оголошення результатів екзитполів існувала загроза, що партія не подолає п'ятивідсотковий бар'єр. Але їм вдалося навіть більше: здобути понад 7% голосів маріупольців.
Напередодні виборів партії вдалося майже неймовірне: об’єднати в команді півсотні проукраїнських активних містян, навіть з інших партій. «Наша команда — це люди, яких точно не купить Ахметов або будь-який інший олігарх», — зазначав «Вчасно» лідер партії Максим Бородін.
У планах команди: продовжити системно займатися питанням екології, питанням доступності інфраструктури для, в першу чергу, людей з інвалідністю, а також допомогою малому і середньому бізнесу.
Зазначимо, цього року новообраний склад депутатів ухвалюватиме надзвичайно важливий для міста документ: нову екологічну програму на 2021−2029. Питання погіршення екології у курортному місті через викиди металургійних комбінатів, які належать олігарху Рінату Ахметову, стоїть дуже гостро. Тому потребує виваженої стратегії.
Що стосується виборів міського голови, то із 64,57% голосів виборців перемогу здобув чинний мер Вадим Бойченко.
Зазначимо, встановлення результатів у Маріуполі тривало тиждень через судові позови ОПЗЖ та «Партії Шарія», які заявляли про нібито фальсифікації під час виборів. Позови цих політсил були залишені без задоволення суду.