Через зниклі будівельні матеріали міська рада Покровська нанесла збитків державі на суму в майже 3 мільйони гривень та потрапила в поле зору правоохоронців / фото ІА "Вчасно"
Нещодавно під час колегії обласної державної адміністрації керівник Донеччини Олександр Куць повідомив, що за даними Рахункової палати України чиновники Покровська нанесли держбюджету збитків на 3 млн грн через сплату невиконаних робіт і відсутність будівельних матеріалів.
Журналісти ІА «Вчасно» з’ясували, які матеріали зникли та при будівництві якого об’єкту це сталося, а також які підрядні фірми стоять за фактом їх нестачі.
Зокрема, згідно зі звітом Рахункової палати, у 2017−2018 роках Покровською міськрадою в рамках реалізації проекту з будівництва Центру надання адміністративних послуг на площі Шибанкова за актами робіт було прийнято від підрядника ПП «ДОНБАСС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС» будівельні матеріали та обладнання, які були оплачені за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР).
В подальшому ці будівельні матеріали та обладнання передані на відповідальне зберігання підряднику. Та в договорах зберігання місце їх розташування не було вказано.
Нещодавно керівництвом міськради для огляду наявності будматеріалів, придбаних за рахунок коштів ДФРР, було організовано доступ контрольної групи Рахункової палати до складських приміщень субпідрядної організації ПП «ДОНБАСС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС» — ТОВ «СІТІ СТРОЙ».
«За результатами огляду встановлено відсутність на об’єкті 41 найменування товарно-матеріальних цінностей загальною вартістю 2 989,5 тис. гривень (без ПДВ). Зокрема, зовнішнього блоку мультизонального VRV RXYSQ4TY1 (3 од. загальною вартістю 577,08 тис. грн) та плит бетонних (2355 м2 вартістю 1001,6 тис. гривень)», — йдеться у звіті Рахункової палати.
Цікаво, що факт нестачі вказаних матеріалів присутні під час проведення огляду представники обох будівельних фірм пояснили «переданням їх на зберігання іншим суб’єктам господарювання».
Присутні на огляді заступник міського голови Андрій Луганський та спеціаліст бухгалтерії міськради Наталія Лобза від пояснень відмовились.
Таким чином, впродовж 2017−2018 років підрядною організацією ПП «ДОНБАСС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС» включено, а Покровською міськрадою (в особі Руслана Требушкіна) прийнято та оплачено вартість будівельних матеріалів та устаткування на загальну суму 2 млн 989 тисяч грн, наявність яких фактично не підтверджена оглядом, що свідчить про заподіяння збитків державі у зазначеній сумі.
Обліком зниклих будматеріалів та основними роботами з будівництва ЦНАПу вартістю в 33 млн грн займається ПП «ДОНБАСС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС», субпідрядною організацією значиться ТОВ «СІТІ-СТРОЙ 2017». Також «СІТІ-СТРОЙ» окремо виконує замовлення Покровської міськради на капітальний ремонт частини приміщення ЦНАПу за 2,2 млн грн.
ПП «ДОНБАСС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС» зі статутним капіталом в 100 тисяч гривень зареєстроване в Києві. Згідно з даними відкритих реєстрів, до лютого 2019 року керівником та засновником фірми виступав Олександр Єршов.
Наразі засновниками фірми виступають Наталія Прокопова та Анастасія Дроздова. Керує підприємством Антон Вітушинський.
Наталя Прокопова є дружиною Костянтина Прокопова — давнього бізнес-партнера міського голови Покровська Руслана Требушкіна. У різні періоди з 2001 по 2009 рік Требушкін очолював ТОВ «Донмет», яке спеціалізувалося на торгівлі відходами та брухтом. Прокопов в цей час був віце-президентом «Донмету» і займався всіма фінансовими питаннями фірми.
Згідно з повідомленнями ЗМІ («Взаимовыгодное сотрудничество мэра Покровска с бывшим ментом Прокоповым: как дерибанят бюджет»), ними була створена і відпрацьована ціла система — від незаконної вирізки металевих конструкцій на шахтах і далі до експорту цього цінного вантажу.
Спільно з Антоном Вітушинським (керівником ПП «ДОНБАСС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС») Костянтин Прокопов володіє вже відомим ТОВ «СІТІ-СТРОЙ 2017», яке зареєстровано в Мирнограді в провулку Лісному, будинок 1. Ця будівля площею понад 1700 квадратних метрів числиться як нежитлова і належить Наталії Прокопової.
Наразі «ДОНБАСС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС» та «СІТІ-СТРОЙ 2017» належать одним і тим самим людям з оточення мера Покровська Руслана Требушкіна.
Джерело: відкриті реєстри https://clarity-project.info/tenderer/33991075
https://clarity-project.info/tenderer/41085012
Історія зміни власників ПП «ДОНБАС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС»: https://clarity-project.info/edr/33991075/history
Весною 2019 року тендер з будівництва і ремонту Покровського ЦНАПу, переможцем на якому стало ТОВ «СІТІ-СТРОЙ» 2017, перебував під моніторингом Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області.
Аудитори виявили ряд порушень у проведеній покровськими чиновниками закупівлі. У звіті фахівців йдеться, що:
1) встановлено порушення законодавства в частині складання тендерної документації та/або внесення змін до неї;
2) встановлено порушення законодавства в частині розгляду та/або відхилення (не відхилення) замовником тендерної (тендерних) пропозиції (пропозицій);
3) встановлено порушення законодавства в частині не відміни замовником закупівлі.
Зокрема, «СІТІ-СТРОЙ 2017» у складі тендерної пропозиції не було надано документальне підтвердження щодо відповідності про «наявність обладнання та матеріально-технічної бази», необхідних для здійснення робіт.
У висновку Держаудитслужба зобов’язала Покровську міську раду здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку та оприлюднити через електронну систему закупівель ProZorro інформацію або документи, що свідчать про їх усунення.
Однак, ніякої інформації покровські чиновники так і не оприлюднили.
Тим часом реконструкція Центру надання адміністративних послуг — прибудови до Покровської міської ради, триває вже більше року, але про завершальний етап ремонтних робіт поки що не йдеться. На місці перспективно гарної споруди досі триває монтаж бетонних та залізних конструкцій.
Листом Рахункової палати про правопорушення чиновників Покровська було повідомлено Прокуратуру Донецької області: стосовно завдання державі збитків було розпочато кримінальне провадження № 42018051670000163 від
Дії, передбачені статтею, караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.