Життя маріупольців після приходу окупантів вже давно більше схоже на виживання. Нова «влада» не дає собі ради з комунальними послугами, а мешканці змушені вигадувати нові способи, як нормально прожити черговий день в окупації.
Наслідки дощу в будинках Маріуполя/фото з місцевих пабліків
Найбільше цивільні скаржаться на погану роботу пенсійного фонду та так звані «ремонти». Через прихід рашистів та бойові дії у місті велику частину будинків просто знесли, а ще якась частина стоїть пошкоджена.
Приміром, люди діляться — в будинку після року життя в окупації й досі немає належного водопостачання, сантехніка теж погано налагоджена, а після так званого «відновлення» будинки взагалі складаються, як карткові.
Крім того, мешканцям, яким проводять фасадні роботи, перекривають шви штукатуркою, яка відвалюється вже за два дні. До того ж виникає багато питань до ремонтників, адже за словами людей, серед них панує справжній хаос. Частина виконує з них роботу нормально, а частина — доволі халатно ставиться до своєї праці.
Скріншот з місцевих пабліків
Скріншот з місцевих пабліків
Складно уявити, як живеться в Маріуполі людям з інвалідністю та пенсіонерам. Ліфти в багатоповерхівках й досі не працюють, а жодних перевірок ліфтових кабін ніхто не проводить. Так, за словами, цивільних «на вулицю немає бажання виходити, знаючи, що назад доведеться знову повзти».
Великих проблем завдають і дощі. В такому випадку жителям взагалі доводиться перетворюватись на справжніх інженерів-фокусників, адже воду, яка затопила аварійні та пошкоджені будинки треба якось виводити. Так рашисти не здатні навіть захистити людей від дощу, не кажучи й про серйозніші речі.
Наслідки дощу в будинках Маріуполя/фото з місцевих пабліків
Скріншот з місцевих пабліків
Наслідки дощу в будинках Маріуполя/фото з місцевих пабліків
Пенсійний фонд Маріуполя заслуговує окремого обговорення. Так літні мешканці діляться, що пенсію їм не видають та оформлювати відмовляються «через процес переходу з днр на росію». Відтак людям просто грубіянять і відправляють додому.
«Як людям оформити пенсію? Чекати 2026 року?», — запитує одна з маріупольчан.
До слова, навіть якщо й комусь пощастило і в них вже оформлені пенсійні виплати, український стаж мешканцям не зараховують, нібито ігноруючи той факт, що люди жили в Україні.
В результаті, так звана «влада» лише «розводить руками», а пенсіонери змушені думати, що їм їсти завтра та як прожити черговий день в окупації.
Скріншот з місцевих пабліків
Скріншот з місцевих пабліків
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!