У Покровську, Мирнограді, Новогродівці, Гродівці, Селидовому та інших прилеглих населених пунктах Донеччини досі лишаються люди. В деяких громадах місцеві вже живуть у підвалах через активні бойові дії, а деякі ще тримаються — забезпечують людей необхідним волонтери.
Новогродівка сьогодні/ Фото Євгенія Ткаченка
Покровський напрямок залишається найважчим на фронті. Через загострення бойових дій нині триває активна й подекуди примусова евакуація. Адміністрації прифронтових населених пунктів безупинно закликають місцевих виїжджати до безпечніших територій.
Зокрема все ближче до лінії вогню стає місто Мирноград. Там досі лишається понад 9 тисяч людей. З них 174 — це діти. Тут триває евакуація та діє посилена комендантська година з 11:00 до 15:00.
Для евакуації у громаді залучили поліцію, яка розшукуватиме батьків, які приховують своїх дітей і не хочуть виїжджати. Правоохоронці обходять кожен будинок — надто у тих районах, які ворог обстрілює найбільше.
Разом цим адміністрація міста повідомляє, що в Мирнограді 19 серпня вже припинили роботу два відділення Приватбанку. Натомість банкомати продовжують обслуговуватись та працювати, а найближчі відділення банку знаходяться у місті Покровськ.
Паралельно із міста активно виїжджає малий бізнес, це магазини з побутовою технікою, хімією, косметичними товарами тощо. Продуктові ще тримаються.
Погіршується ситуація і в Покровську через просування окупантів на фронті. Нещодавно у місті та прилеглих населених пунктах ввели примусову евакуацію родин з дітьми. Зокрема це стосується Покровська, Родинського та сіл Гнатівка, Даченське, Жовте, Зелене, Лисівка, Новопавлівка, Новоукраїнка, Пушкіне, Ріг, Сухий Яр, Троянда, Чунишине. Для здійснення евакуації там розгорнуто приймальний пункт, де в разі потреби передбачена ночівля.
Також, за словами начальника Покровської міської військової адміністрації Сергія Добряка, із Покровської громади нині виїжджає 500−600 людей на день. Однак тут ще лишається близько 57 тис. людей загалом із дітьми та ВПО.
У самому місті Покровську ще працюють основні сервіси: є вода, електрика, газ, працює комунальний транспорт, банки, ЦНАП.
За його словами, закриваються великі магазини, але лишаються невеликі у достатній кількості, поки проблем із продуктами немає. Також працюють медичні заклади, але на релокацію чекає вже перинатальний центр. Клінічна лікарня і міська поки працюють у штатному режимі.
У деяких районах Новогродівки вже йдуть бої. У місті немає зв’язку та електрики, люди сидять у підвалах — і навіть за бажанням евакуюватися не можуть подати заявку. Це роблять або ті, хто нещодавно виїхав з міста, або родичі, які розшукують своїх близьких. Тому у місті нещодавно оголосили адресну евакуацію на спеціалізованому захищеному транспортному засобі.
Аналогічно критична ситуація й у Гродівській громаді. Там у більшій частині громади йдуть активні бойові дії. Триває евакуація місцевих мешканців. Найбільше людей залишилось в Новоекономічному — 240 та Малинівці - 101. У самій Гродівці лишається не більше 20 цивільних.
Важка ситуація зберігається й у Селидівській громаді. Місто знаходиться орієнтовно за 7 км від лінії бойових дій. Щодня Селидове та прилеглі території обстрілює російська армія.
Через загострення бойових дій місцевих людей закликають до евакуації. Адміністрація пропонує людям виїхати до більш безпечних регіонів України з подальшим розселенням у комунальні заклади:
- Сумська область. Зв’язок за телефоном 054 277 99 55.
- Тернопільська область. Зв’язок за телефоном 063 180 38 83.
— Дніпропетровська область, гуманітарний центр підтримки ВПО «Селидове.UA», який розташовано за адресою: м. Кам’янське, вул. В. Стуса, 15 Б, телефон контакт — центру: 0−800−33−64−54.
Якщо у вас залишилися питання, телефонуйте на Контакт-центр за номером
Фото: deepstatemap. live
Ситуація в цих та інших населених пунктах на Донеччині погіршується. Місцева влада закликає людей до евакуації. Для цього можна скористатися евакуаційним потягом з Покровська, який наразі курсує на Рівненщину. Наступний рейс відбудеться 30 серпня о 14.10.
Щоб виїхати, потрібно подати заявку на одну з гарячих ліній міських, сільських рад або військових адміністрацій. Або ж зателефонувати на єдиний номер для всіх громад — 098 890 33 18. Разом з цим у доступі є й інші необхідні номери для різних громад, за якими можна отримати допомогу.
Також в області працює кол-центр, де можна подати заявку на евакуацію:
— загальний номер: 0−800−500−121;
— для евакуації тяжко хворих та осіб з інвалідністю: 0−800−322−614;
— гаряча лінія з питань евакуації та гуманітарної допомоги: 0−800−408−911;
— гаряча лінія щодо отримання виплат при евакуації: 066−285−62−90.
Також евакуацією із гарячих точок займаються поліцейські підрозділу «Білий Янгол». Вони вивозять людей на броньованих авто. Часто рятувати мирних жителів доводиться під гучні вибухи із небезпечних точок. Нині команда працює на чотирьох напрямках:
— Мар'їнський напрямок — 066 561 01 02.
— Бахмутський напрямок — 066 561 51 02.
— Великоновосілківський напрямок — 066 561 11 02.
— Лиманський напрямок — 066 561 61 02.
Благодійники та волонтери
Благодійний фонд «Янголи спасіння» теж здійснює евакуацію мирного населення. Фонд нині працює по усій території України, але найбільше фокусуються на найважчих напрямках: Донецька, Харківська, Запорізька, Херсонська, Дніпропетровська та Миколаївська області.
На сайті фонду можна ознайомитися з інтерактивною картою, яка описує присутність напрямків роботи БФ у регіонах підконтрольних Україні. Зокрема, можна не тільки евакуюватися, а й отримати психологічну допомогу, грошову і так далі.
Також фонд надає послуги медичної евакуації для маломобільних осіб із прифронтової зони.
Аби зв’язатися із фондом, можна зателефонувати на гарячу лінію: 0800 334 620 (пн-пт 08:00 — 17:00, сб. 08:00 — 15:00)
Допомогу з евакуацією надає й гуманітарна місія «Проліска». Зокрема, волонтери видають ще й гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування, води, гігієнічних наборів та непродовольчих товарів, сприяють проведенню евакуації мирного населення із населених пунктів, де відбуваються бойові дії, у тому числі спеціальної медичної евакуації маломобільних людей.
Також здійснюють соціальний супровід для найбільш вразливих осіб, надають психологічну допомогу, консультують у сфері захисту тощо.
Щоб зв’язатися із волонтерами можна зателефонувати на «Гарячу лінію»:
093 202 22 32; 096 404 10 34 з (9:00 до 18:00)
Також евакуюватися допомагає фонд «Save Ukraine». Благодійна організація допомагає родинам і дітям, постраждалим від війни. Це комплексна мережа порятунку, яка координує зусилля, спрямовані на евакуацію людей із зон конфлікту, відновлення їхнього життя і повернення з росії депортованих дітей.
Їхні номери гарячої лінії — 0 800 33 31 29, а також 044 333 81 29.
Благодійний фонд «Схід SOS» теж безоплатно реалізує повний цикл порятунку, супроводжує під час пошуку прихистку, а також допомагає відновити документи, отримати соціальні виплати та медичний догляд.
Записатися на евакуацію можна з понеділка по суботу за номером кол-центру:
Представники БФ «Україна в серці» на безоплатній основі проводять евакуацію, зокрема жителів Покровського району, в тому числі мало мобільних та з домашніми тваринами.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!