Військове керівництво рф залучить на фронт нові резерви, аби підтримувати поточні операції. Однак цих сил не вистачить для нового масштабного наступу.
Рф формує нові резерви, але цих сил не вистачить для великомасштабного наступу у 2024 році/ Ілюстративне фото
Окупаційна армія не припиняє тиснути на оборону ЗСУ, зазнаючи великих втрат у живій силі. Тому нині росія формує резерви для підтримки поточних військових операцій, однак ці з'єднання не зможуть виконувати масштабні наступи. Про це у своєму звіті повідомляє Інституту вивчення війни.
Окупанти почали набір особового складу для підрозділів нещодавно відтвореного Ленінградського військового округу. Раніше кремль залучав новостворені підрозділи для проведення операцій в Україні. Крім того, потреба рф продовжувати операції в Україні перешкоджає її ширшим зусиллям з формування регулярних Збройних сил. Це відповідає нещодавній оцінці ISW щодо поточних російських військових реформ.
«росія формує резерви, здатні підтримувати поточні операції, але вони навряд зможуть функціонувати як згуртоване великомасштабне з'єднання для наступу в 2024 році», — переконані аналітики.
Попри це ситуація на лінії зіткнення залишається стабільно важкою. Зокрема на Авдіївському напрямку окупанти мали просування на кількох ділянках, пише військовий журналіст Богдан Мірошников.
«Просунулися на 200 м західніше Орлівки, 100 м на південь від Невельського, 100 м у північній частині Первомайського, 200 м західніше Тоненького, у бік Уманського і 300 м південніше Тоненького, у бік Первомайського, — пише Мірошников. — Наш авдіївський гарнізон зміг зберегти боєздатність та після перегрупування зайняв визначені рубежі оборони. Ворог зберіг свій наступальний потенціал, але вже не у такій мірі, як це було під час фінального ривку в Авдіївці».
«Далі вже природа зіграє на нашому боці. Бо західніше рубежу Орлівка-Тоненьке — зеленка, річки, ставки. Тобто у майбутньому фронт там або стане, або ворог зніматиме з інших ділянок резерви, щоб просуватися далі, хоч і ослаблюючи інші напрямки», — додає Мірошников.
Ситуація на Бахмутському напрямку теж залишається складною, як і тривалий час до цього. Росіяни не полишають спроб штурмувати позиції ЗСУ, вишукуючи слабке місце в обороні, розповів офіцер пресслужби 26 артилерійської бригади ім. Романа Дашкевича Олег Калашніков.
Основні зусилля противника спрямовані на населений пункт Богданівка. Також окупанти не залишають поза увагою Кліщіївку, Андріївку та Іванівське. В районах цих міст постійно тривають бої та штурмові дії, зокрема із залученням броньованої техніки. Російська артилерія працює 24/7. Головною ціллю після захоплення Бахмута є Часів Яр.
«Бачимо все більше застосування фугасних авіаційних бомб. Саме цей місяць може стати рекордним за кількістю використання фугасних авіабомб. У цьому випадку ворог збільшив як їх кількість, так і тоннаж. Якщо до цього ми спостерігали зазвичай 250-кілограмові ФАБи, то зараз вже і півтонники бачимо. Якщо до цього це знаряддя застосовували більше по міський цивільний інфраструктурі, бо вони не є досить точними, то сьогодні він їх застосує і на наші оборонні рубежі, там, де наші військові тримають оборону», — розповів Калашніков.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!