Ще дві копальні на ТОТ окупанти хочуть перевести у режим «водовідливу». Таким чином, кількість непрацюючих вугільних підприємств у так званій «днр» зросте до 74.
Росіяни на в «днр» законсервують ще дві шахти/ Ілюстративне фото
Росіяни на території так званої «днр» не припиняють нищити все, що лишилося від української промисловості. Зокрема, окупанти продовжують заливати водою шахти, днями ще дві копальні переведуть у режим «водовідливу».
«72 вугледобувні підприємства підтримуються в режимі життєзабезпечення для підтримки гідрогеологічної безпеки й чекають на своїх інвесторів, ще два — незабаром буде переведено в такий же режим».
Однак відомо, що російські загарбники консервують шахти й не відкачують воду з них. Як результат — вода виходить на поверхню та забруднює довкілля.
Як свідчення цього — випадок, коли восени в одному із селищ Донецької області шахтні води вийшли на поверхню та відрізали населений пункт від Донецька. Брудна шахтна вода, піднімаючись вверх, з'єднується з ґрунтовими водами, з питним шаром води. Потім ще вище — з вигрібними ямами, каналізаціями, водопроводами. Інцидент унеможливлює користуватися ґрунтом, бо він стає отруйним, про це розповідав правозахисник, засновник ГО «Східна правозахисна група» Павло Лисянський.
Ситуація набирає більшого цинізму з огляду на те, що заяви про «заботу о работягах Донбасса» окупанти активно використовували ще з 2014 року, тим самим підбурюючи місцеве населення. По факту — усі великі промислові підприємства регіону за роки війни були або фізично знищені снарядами, або покинуті. А місцеве працездатне населення вимушене виїхати до рф, або бути мобілізованим до російського війська.
Поки окупанти вовтузяться із шахтами на ТОТ, в Україні спостерігається надлишок вугілля. Він спричинений руйнуванням в енергосистемі й неможливістю його використовувати в попередніх об'ємах.
Цей надлишок зберігається навіть попри зменшення темпів видобутку вугілля через окупацію шах та постійні обстріли. Однак такі обставини нині сприяють розвитку децентралізованої енергетики, яка може бути менш вразливою до ворожих нападів, про це розповідала журналістам «Вчасно» фахівчиня з енергетичної політики міст, ГО Екодія Анастасія Бушовська.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!