Фото з відкритих джерел
Перша поширена в регіоні схема — за допомогою двійника сайту OLX-доставки, повідомляє поліція Донеччини.
Аферисти розміщують на сайті оголошення про продаж, наприклад, телефону. Коли знаходиться покупець, йому надсилають для оплати посилання, нібито на сервіс OLX-доставки.
Але від справжнього сайту OLX він відрізняється лише однією літерою доменного імені. Людина, нічого не підозрюючи, вводить на фішинговому сайті реквізити своєї банківської картки, відкриваючи шахраям доступ до рахунку. У результаті ті отримують не тільки гроші за телефон, але й все, що було на картці.
Друга схема прихована під виглядом монтажу пластикових вікон.
Зловмисники пропонують встановити металопластикові профілі за демократичними цінами. «Робітники» роблять заміри, укладають офіційний договір з печаткою і беруть передоплату — 50−80% від суми.
«У Покровську „представники“ фірми навіть мали з собою мобільний термінал, і пенсіонер на місці перерахував їм 30 тисяч гривень. А у Дружківці такого „монтажника вікон“ поліцейські оперативно затримали», — йдеться у повідомленні.
Шахраї готуються заздалегідь і створюють для себе лазівки у договорах. Як фігуранти і розраховують, потерпілі не читають те, що написано дрібним шрифтом.
У поліції закликають не переходити за посиланнями від незнайомців і не вводити персональні дані. Оформлювати покупку лише всередині платформи, на офіційному сайті OLX. Деталі обговорювати в чаті OLX, не переходячи у сторонні месенджери.
Слід перевіряти адресу сайту — одна зайва або інша літера означає, що сайт несправжній. Перевірити фішингові сайти також можна за допомогою «бази шахраїв» — у сервісі кіберполіції stopfraud.
Варто уважно читати договір, особливо параграфи, що написані дрібним шрифтом. Не довіряти працівникам компаній на слово, навіть якщо вони виглядають як професіонали.