Під будівлею ОВК мітингують прихильники одіозних кандидатів — мерів Покровська Руслана Требушкіна та очільника Добропілля Андрія Аксьонова, повідомляє ІА «Вчасно». Станом на 12:30 для продовження засідання та підрахунку голосів до будівлі ОВК прибули лише троє членів комісії.
Під будівлею, де знаходиться окружна виборча комісія, зібралися довірені особи, спостерігачі та прихильники кандидатів-мажоритарників по округу.
ЧИТАЙТЕ: На Донеччині в окрузі 50 люди вийшли на протест проти масових фальсифікацій
Час від часу між групами підтримки двох лідерів виборчих перегонів в окрузі — мера Добропілля Андрія Аксьонова та очільника Покровська Руслана Требушкіна виникають словесні баталії. Від сторін лунають взаємні обвинувачення в фальсифікаціях.
Також під будівлею комісії досі стоять намети, які вчора були встановлені протестувальниками. Порядок охороняють підрозділи поліції. Поруч з ОВК пролунали вже 3 вибухи. Наразі до ОВК прибув Руслан Требушкін.
Нагадаємо, вчора через інформацію щодо масових фальсифікацій зі сторони Руслана Требушкіна під ОВК жителі міста розпочали акцію протесту.
ЧИТАЙТЕ: Підозрюваний у корупції мер Добропілля зібрався балотуватися до Ради
Перерва у засіданні комісії була оголошена близько 3 ранку. Оброблено понад 95% протоколів. Поки що з невеликим відривом лідирує Руслан Требушкін.
Зазначимо, і Требушкін, і Аксьонов — підозрювані громадськістю в корупції і сепаратизмі мери.
Проти Андрія Аксьонова відкриті кримінальні справи за ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 4 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків, використання підроблених документів), ч. 2, 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
За інформацією правоохоронців, мер міста, користуючись службовим становищем, підписував табелі обліку робочого часу з неправдивою інформацією про відпрацьовану ним кількість годин. Так Аксьонов хотів приховати факт своєї регулярної відсутності на роботі для поїздок в анексований Крим.
Також журналісти і громадські активісти неодноразово звинувачували Аксьонова в пособництві в 2014 році угрупованням бойовиків терористичної «ДНР».
Після того, як стало відомо про підозру в кримінальному злочині, Аксьонов не з'являвся на засідання суду і в травні 2018 року несподівано покинув територію України, через що був оголошений у розшук. Пізніше з’ясувалося, що Андрій Аксьонов перебував у Німеччині та, за його словами, лікувався від онкологічного захворювання. 29 січня 2019 року біглий міський голова повернувся на Донеччину, тоді Краматорський міський суд відправив його під нічний домашній арешт.
У березні запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Аксьонову змінили на запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. До 28 квітня 2019 року Аксьонов був відсторонений від посади міського голови.
Руслан Требушкін неоднарозово фігурував в журналістських антикорупційних розслідуваннях, а також на даний момент прокуратурою ведеться слідство у справі розтрати бюджетних коштів чиновниками Покровська. Викликає обурення жителів Покровська і те, що влада витрачає мільйони гривень на свята при тому, що у міста періодично виникають проблеми з водою через борги.
Також відомо, що основні тендери у місті розігруються між близькими до мера фірмами. Через чергову таку спробу освоїти багатомільйонний грант від Європейського інвестиційного банку місто позбулося фінансової підтримки і ПРООН почала розслідування цього порушення.
Крім того, будучи в 2014-му році мером сусіднього Мирнограда, Руслан Требушкін відкрито підтримував Антимайдан у Києві і організовував мітинги в підтримку Януковича на Донеччині. Згідно з повідомленнями ЗМІ, також навесні 2014 року Руслан Валерійович, згадуючи анексію Криму, говорив, що «вдячний Путіну за те, що він зробив».