Покровськ на Донеччині прострілюється російською артилерією та FPV-дронами. Обстріли міста почастішали.
Російська армія щодня обстрілює жителів Покровська/ Ілюстративне фото з архіву "Вчасно"
Попри небезпеку через російські обстріли, у Покровську залишаються 7,2 тис. людей. Є також фахівці, котрі доглядають за старшими людьми та «вмовляють тих, хто ще не виїхав», розповідає про ситуацію в місті голова Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк в ефірі Радіо Свобода.
«Є великий страх, що ти просто потрапиш під обстріл, який хаотичний. Немає такого місця у місті, яке б не прострілювалося артилерією чи FPV-дронами», — розповів Добряк.
Про обстріли у Покровську розповідає й журналіст Андрій Кузаков, який нещодавно побував у місті. Він повідомив, що російські дрони просто полюють на цивільні автівки.
«Небезпечно заїжджати у Покровськ через дрони. Ті, хто пересувається містом на автомобілях, вішають білі ганчірки на антени й дзеркала. Так люди сподіваються, що російський дрон їх не буде чіпати. Один чоловік розповів нам, що ці ганчірки не спрацьовують. Також він розповідав, як російський дрон ганявся за автобусом з робітниками шахти й потім поцілив по ньому», — розповідає Кузаков.
У самому Покровську попри обстріли ще працює деяка інфраструктура. Зокрема, є кілька крамниць та аптек, однак вже через тиждень у місті закривається останнє відділення «Укрпошти».
«Працюють декілька крамничок, декілька аптек. До 15 січня буде працювати відділення «Укрпошти», — повідомив начальник обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.
Евакуація з Покровська
Голова Покровської МВА Сергій Добряк зазначає, що попри шквальні обстріли, темпи евакуації з міста скоротилися. Людей нині зупиняє «страх виїзду з міста», але місцева влада все ж закликає переїжджати у більше безпечні регіони.
«Ситуація по обстрілах погіршується, вони почастішали. На сьогодні в нас світла в місті немає, газопостачання немає з 12 грудня, водопостачання немає з літа. Залишається трохи більш як 10% населення (до початку повномасштабного вторгнення в Покровську проживало понад 60 тис. людей — ред.). Перше — страх виїзду з міста. Страх перед тим куди їхати, з чим їхати, це стандартна відмовка. Але коли до людини „прилітає“ і вона виживає у своїй будівлі, то вона все одно виїжджає», — сказав посадовець.
Добряк додав, що нині евакуйованих людей приймає Івано-Франківська область, де надається притулок у місцях компактного проживання. Хоча багато людей, за його словами, знаходять собі окреме помешкання.
«Людина може виїхати й оселитися в школах, гуртожитку, але не всі хочуть жити в місцях компактного проживання. Але як точка входу — вона потрібна, щоб людина могла помитися, дати собі раду, зібратись з думками. Вона триває, скільки треба, вона може і не виїжджати звідти», — стверджує Добряк.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!