Хто «озеленився» на недоробленому благоустрої та під яку статтю ККУ може підпасти реконструкція парку — у розслідуванні журналістів Ініціативного руху «Громадський патруль».
15 років тому у Мирнограді людьми з оточення нинішнього мера Покровська Руслана Требушкіна було створено фірму «ДОНБАС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС». Приватне підприємство працює головним чином по Донецькій області і отримує багатомільйонні замовлення від найбільших розпорядників бюджетних коштів регіону. Наразі загальна сума бюджетних замовлень фірми перевалила за пів мільярда гривень.
ЧИТАЙТЕ: Розтрата майна при будівництві ЦНАПу в Покровську: поліція продовжує розслідування
ЧИТАЙТЕ: Привласнення бюджетних коштів у Покровську: за кого «взялися» правоохоронці
Основним місцем дозвілля жителів Мирнограду є парк ім. Гагаріна. Провести його модернізацію місцева влада намагалася не один рік, аж поки проєкт з реконструкції не взяв на фінансування Департамент екології та природних ресурсів ДонОДА, який очолює одіозний Сергій Натрус — фігурант чисельних викривальних матеріалів у ЗМІ.
ЧИТАЙТЕ: 11 «друзів» Натруса або Що чистить Департамент екології ДонОДА: довкілля чи бюджет?
Навесні 2019 Департамент екології проводить тендер на «Прозорро» вартістю понад 18,5 млн гривень. Номінальним конкурентом ПП «ДОНБАС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС» виступає ще один тендерний фаворит ДонОДА ТОВ «ХОЗХІМСЕРВІС». Під час тендеру жоден з учасників не знижує ціну і реконструкція мирноградського парку дістається мирноградській фірмі «ДОНБАС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС».
Планувалося, що усі роботи в парку будуть завершені до кінця того ж 2019 року. З того моменту строки завершення робіт переносилися шість (!) разів.
Але коли реконструкція парку вже мала б нарешті добігати кінця почали проявлятися значні недоробки підрядника — елементи парку просто розвалювалися на очах, а деякі об'єкти, такі як насосна та напірна станція, взагалі були відсутні.
Попри кричущі недоліки та недоробки Департамент екології сплатив фірмі з Мирнограду левову частину коштів — 17,8 із 18,5 млн грн.
Дізнатися більше про вартість робіт та матеріалів можна було б з Актів виконаних робіт. Однак у порушення закону Департамент екології та природних ресурсів ДонОДА відмовив журналістам у наданні цих документів.
«Цілком можливо, що головний еколог Донеччини вирішив радше засекречувати документи аніж учергове накликати кримінальне розслідування. Адже реконструкція мирноградського парку — це черговий факап керівника Департаменту екології, який аж надто тягне на статтю 191 ККУ», — зазначають журналісти ГО «Громадський патруль».