Сьогодні відзначають День захисника України/ фото з відкритих джерел
Здавна покровителькою українського народу вважалася Богородиця. 14 жовтня християни східного обряду відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Під опіку Богородиці та під її Покров віддавали себе шляхетні українські лицарі, козаки, воїни УПА, а тепер і захисники сучасної України.
Отож, 14 жовтня Україна святкує одразу чотири свята — свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День створення УПА та День захисника України.
З початком російської агресії на Донбасі та анексії Криму українці остаточно відмовились від святкування дат із жахливого радянського минулого. У 2014 році тисячі героїв стали до бою і дали гідну відсіч агресору. Для українського війська розпочався новий етап — відродження.
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України та задля сприяння зміцненню патріотичного духу в суспільстві наша країна почала відзначати 14 жовтня День захисника України. Державним святом і неробочим днем День захисника України став в 2015 році.
Це свято нове, але близьке до серця кожному українцю. Це свято військового духу країни, який захищав донецький аеропорт, горів в іловайському котлі, боронив країну в Слов’янську, Дебальцевому та Широкиному. Війна на сході країни забрала тисячі життів і вояків, і мирних людей.
Нині День захисника набуває особливого змісту. Через збройну агресію Росії в українському суспільстві ще більше підсилилося прагнення відмовитися від радянських символів та свят.
Нині в це свято бійці, які пройшли війну, родини загиблих воїнів, волонтери збираються разом. У храмах проводять святкові божественні літургії, молебні за захисників України та поминальні панахиди за загиблими воїнами.