VIP-квартиранти: депутати від Донеччини живуть у Києві за рахунок держави
Компенсації за оренду житла виплачують народним депутатам із інших міст.
Стандартна сума цієї компенсації на одного депутата — близько 20 тисяч гривень на місяць, чверть мільйона на рік.
Щоб отримувати ці гроші, треба звернутись до апарату ВР зі спеціальною заявою.
Не гребують узяти додаткові гроші з бюджету й депутати, які декларують багатомільйонні доходи та заощадження, йдеться у статті агенції «Слідство.Інфо».
Так, за інформацією журналістів, народний депутат від округу № 50 Руслан Требушкін отримав із держбюджету понад 118 тисяч гривень компенсації. Однак політик не задекларував номеру в готелі, а лише вказав, що його дружина безкоштовно користується квартирою в Києві площею 110 квадратів на основі договору позички. На це питання журналістів у месенджері WhatsApp політик не відповів.
ЧИТАЙТЕ: «Зниклий» нардеп від Донеччини Требушкін «знайшовся» в Києві
Надав цю квартиру на безкоштовній основі, судячи з декларації Требушкіна, Василь Сапко.
«Вочевидь, це син генерал-майора Костянтина Сапка — донеччанина, кількаразового очільника Головного управління МВС у Київській області, у тому числі часів президентства Віктора Януковича», — йдеться у статті «Слідство.Інфо».
Раніше про Сапка писало видання «Наші гроші» як про одного із засновників мисливського товариства «Ярик», що в лютому 2012-го отримало в користування 31 тисячу гектарів землі під Києвом. Як повідомляло медіа, у різних джерелах Сапко-старший фігурував як «кум» Януковича.
Депутат від округ № 58 Сергій Магера, який раніше працював у структурі «Метінвест» Ріната Ахметова, минулого року заробив 33 мільйони гривень. Ще 23 мільйони мав заощаджень готівкою. При цьому й він отримав компенсацію з держбюджету на оренду житла — майже 200 тисяч гривень. У своїй декларації політик не вказав, на що саме витрачав ці кошти.
У розмові зі «Слідством.Інфо» він зауважив, що ці кошти йдуть на проживання в готелі «Київ».
На думку Сергія Магери, навіть при значних статках відшкодування від держави не зайве: «Я нічого не порушую. Я дуже багато кому допомагаю. Мені гроші не заважають», — каже він.
На питання, чи варто скасовувати цю компенсацію, парламентар відповідає: «Якщо в когось є маєток у Києві чи Київській області — так, треба скасовувати. А якщо я мешкаю в Маріуполі, і в Києві у мене ні квадратного метру немає — так що робити? За свій кошт жити — так ви пропонуєте? Верховна Рада своїм бюджетом це запланувала. Я нічого не порушую», — ще раз зазначив депутат.
Ще один колишній керівник зі структури «Метінвесту», нардеп від округу № 45 Муса Магомедов на посаді директора Авдіївського коксохімічного заводу торік заробив 47 мільйонів гривень. Також він декларує майже 2 мільйони доларів і 1,6 мільйона євро заощаджень.
Попри це, він отримав із бюджету 169 тисяч гривень компенсації. Спершу парламентар винаймав номер у готелі «Київ», а потім — квартиру в столиці на 59 квадратів.
Нагадаємо, у липні троє обранців від Донецької області отримали за державні кошти компенсацію за винайм житла.
ЧИТАЙТЕ: Як нардепи від Донеччини ходили на засідання ВРУ в липні
Нардеп від округу № 49 Валерій Гнатенко отримав 20 000 грн компенсації, Сергій Магера (округ № 58) — 19 500 грн, Руслан Требушкін (округ № 50) — 19 500 грн.
Загальна сума компенсації народним депутатам Донеччина зі місяць сягнула 59 000 грн.