Ілюстративне фото з архіву "Вчасно"
Змінити виборчу адресу можна в будь-який час до моменту голосування — міф
Якщо ви дійсно хочете віддати свій голос на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року не за «пропискою», то варто поквапитися. Змінити виборчу адресу можна буде до 9 вересня включно. Усі заяви, які будуть подані пізніше цієї дати, не розглядатимуться.
У разі зміни виборчої адреси переселенець втрачає право на довідку про взяття на облік ВПО та адресну допомогу — міф
Зміна виборчої адреси переселенцями жодним чином не впливає на дію їх довідок про взяття на облік ВПО та виплату адресної чи інших видів допомог, субсидії. Підстави для скасування «довідки переселенця», зокрема, визначені ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», і їх перелік є вичерпним.
Виборча адреса змінюється тимчасово; для участі в наступних виборах доведеться знов подавати всі документи й починати все спочатку — міф
Після затвердження постановою ЦВК від
ЧИТАЙТЕ: ІНСТРУКЦІЯ. Як переселенцям змінити виборчу адресу для голосування на місцевих виборах
Зміна виборчої адреси НЕ веде до втрати «прописки» на тимчасово окупованій території — правда
Як і у випадку з «довідкою переселенця», зміна виборчої адреси не впливає на реєстрацію місця проживання («прописку») на тимчасово окупованій території. Жодних штампів при зміні виборчої адреси до паспорта громадянина України не проставляється; «прописка» на тимчасово окупованій території залишається чинною.
Змінити виборчу адресу можна тільки самостійно — міф
Чинним законодавством передбачено, що за зміною виборчої адреси виборець може звернутися самостійно або за допомогою уповноваженої особи. В останньому випадку для цього буде потрібна нотаріально посвідчена довіреність, в якій мають бути прописані конкретні повноваження від виборця такому представнику.
Як переселенцям змінити виборчу адресу для голосування на місцевих виборах — читайте ТУТ.