Фото: www.0629.com.ua
Цими вихідними вся країна побачила, наскільки у прифронтовому Маріуполі посилилися проукраїнські сили: тисячі місцевих жителів разом із військовослужбовцями пройшли єдиною колоною центром міста на честь річниці звільнення міста від терористів. Журналісти «Вчасно» поцікавилися в учасників Маршу, які зміни, на їхню думку, приносять такі заходи для їхнього міста.
Фото: Фейсбук Кирила Долімбаєва Як зазначає волонтер Кирило Долімбаєв, маріупольський Марш українських сил минув без будь-якого політичного підтексту. За власним бажанням у колоні йшли люди різноманітних політичних поглядів, але об’єднані спільною ідеєю незалежної України.
«Дуже знаково, що багато громадських організацій як військової спрямованості, так і цивільної, об’єдналися разом для того, щоб не допустити надалі панування незаконних збройних формувань як „ДНР“ чи „ЛНР“, як це було у 2014-му році», — підкреслює пан Кирило.
За його словами, на восьмий рік війни все більше людей почали усвідомлювати неоціненну роль полку «Азов» у тому, що вони живуть у вільному місті у вільній країні.
«Люди почали розуміти, що таке незалежна Україна. Навіть ті, які сприймають „Азов“ негативно у плані їхньої ультраправої ідеї, почали розуміти, що вони зробили неоціненний внесок у те, що ми живемо у вільному місті. У якому старики, які ходили на „референдум“, можуть отримувати пенсію, а не їздити до Запоріжжя, чи взагалі нікуди не їздити. У якому ми маємо свободу слова, свободу думки та свободу дій. У якому діють закони», — підсумовує волонтер.
Фото: Фейсбкук Оксани Іванець На думку учасниці АТО та волонтерки Валерії Карпиленко, надзвичайно гарно, що цивільні особи цього року йшли Маршем пліч-о-пліч із українськими воїнами.
«Важливо було зібрати саме тих звичайних людей, які у 2014 році як могли обороняли Маріуполь своїми силами, підтримували українських військових, чекали поки вони прийдуть до міста, звільнять його повністю. І я думаю, що таке оголошення, що можна долучитися до Маршу, спонукало людей вийти та показати, що не лише військовослужбовці, а й цивільні особи готові в будь-який момент обороняти свій рідний Маріуполь, стати в ряди тероборони», — каже пані Валерія.
Марш дозволив об’єднати не лише цивільних і військових, а й представників громадського сектору, які у минулому мали суперечки.
Фото: www.0629.com.ua«Після 2014−2015 року громадянське суспільство стало роздрібнене. Дуже багато суперечок між різними громадськими організаціями ми спостерігали останні два-три роки. У тому числі політичних. Люди не могли порозумітися, мали різні уявлення про те, які політичні партії та ідеали підтримувати. На цьому підґрунті було багато сварок саме серед проукраїнської частини міста. І ми побачили, наскільки важливо нам, проукраїнським силам, об’єднуватися і залишати осторонь те, що нас роз’єднує. Об’єднуватися навколо України і головної мети — збереження нашої країни. Важливо виступати єдиним фронтом, коли є якісь загрози», — зазначає Анна Мурликіна головна редакторка сайту Маріуполя www.0629.com.ua.
Як наголошує Ігор Ільвутченко керівник IT-Camp Маріуполь, він має надію, що після таких заходів до людей, які ще не сформували свій світогляд, більше приходитиме розуміння, що Маріуполь — це Україна і ніяк інакше.
Фото: Фейсбук Олександра Маслова «Така велика кількість учасників свідчить про те, що патріоти і далі готові боротися за вільну Україну, рости і розвиватися, — зазначає чоловік. — Коли брав участь у марші, відчував неабияке почуття гордості та радості за своє місто, за друзів і знайомих, які розділяють мій світогляд та любов до країни».
Зазначимо показовий момент: Марш українських сил у Маріуполі минув без участі керівництва міста. На Донеччині, це, на жаль, вже не перший раз, коли можновладці ігнорують патріотичні заходи та найважливіші дати в історії сучасної України, яка без перебільшення зараз пишеться саме на Сході України.