Ірина Щербак, переїхавши у 2014 з окупованого Донецька до Краматорська, відкрила майстерню-студію для пошиття дитячої білизни, подушок- бортиків та «гнізд» для немовлят.

До війни Ірина в Донецьку працювала організатором свят, але переїзд до іншого міста, втрата роботи та народження сина змусили відкрити власну справу, повідомляє «Вчасно». 

Оселившись у Краматорську родина винаймала житло, коли народився син, то коштів особливо не вистачало. А Ірині, як і будь-якій матусі, хотілося для своєї дитини чогось особливого та якісного. Тому виникла ідея пошити для дитячого ліжечка білизну, яка б не тільки була привабливою, а й розвивала.

«Розпочиналося з побутової машинки, яку мені чоловік подарував на день народження, але бажання у мене було велике, - згадує Ірина.- Попри те, що моя дитина була зовсім маленькою, і в основному я шила вночі, коли він спав - я змогла освоїти цей процес. Коли є велике бажання, то перешкоди самі зникають. Як це робиться шукала в Інтернеті, багато читала та дивилася відеоуроки, самотужки вчилася бути дизайнером. Так, з’явився перший виріб».

Першими замовниками стали родичі та друзі, крім того жінка викладала зразки в Інтернеті. Все закрутилося: з першого продажу виробу купувалися матеріали для другого, а з другого на – третій. Не маючи необхідного обладнання жінка носила вироби до сусіднього ательє, аби його там обробили. Так познайомилась зі швачками, які потім стали працювати разом із нею. Переселенка не тільки створила власну справу, а й надала роботу іншим.

«Старт був зроблений за власні кошти, - каже власниця майстерні. - Але нещодавно отримала грант від Міжнародної громадської організації «Людина в біді» (People in Need), що надає гуманітарну допомогу на сході України. На отриману допомогу закупила необхідне обладнання, якого мені не вистачало».

На сьогодні, у майстерні «Chudiki» разом з Іриною працює п’ять помічників, одна з яких – переселенка із Горлівки. Це - маленький, але дружній колектив. Постільну білизну, подушки-бортики, гнізда та ортопедичні подушки, які вони разом створюють замовляють не тільки в Україні, а й у Німеччині, Чехії, США, Італії, Греції, тощо.

«У нас незвичайні бортики-подушечки, вони виготовлені у вигляді різних тваринок та персонажів, - розповідає Ірина. - Кожна вишивка унікальна – створена спеціально тільки під одне замовлення, іншого такого ви ніде не знайдете. Спочатку, ці подушечки слугують для безпеки дитини, а потім, коли вона підростає - вони працюють, як навчальний матеріал, коли можна не тільки подивитися, а й дослідити дане звірятко. Це цілий світ у дитини в ліжечку».

Оздоблення на подушках створюються вишивальними машинами, тому мами можуть бути абсолютно спокійними за своїх дітей, на них немає жодного елемента, який би малеча могла відірвати та проковтнути. Крім того матеріал – екологічно чистий, не викликає алергії – 100% сертифікована бавовна для новонароджених.

Ірина планує створити власний сайт задля презентації продукції, та зізнається, що у її майстерні ще багато чого не вистачає. Проте, це справа часу, якщо багато працювати, то мрії здійснюються. А ще вона мріє бачити свою продукцію у кожному магазині України. Щоб це були саме українські товари для дітей, починаючи від постільної білизни й закінчуючи меблями.

«Насправді, на сьогодні у нашій країні багато чого виробляється для дітей, - зауважує переселенка. - І це справжні українські бренди, які в основному продаються за кордоном. Хотілося б на полицях бачити більше якісної української продукції, яка не гірша за закордонну».

Фото з особистого архіву Ірини Щербак