Добрый вечер! Подскажите пожалуйста у меня задолженность по выплате социальной помощи (мать одиночка) с февраля 2016 года! справка переселенца просрочена с мая 2016г по причине возращения в неподконтрольную часть(Донецк), из за отсутствия возможности снимать жилье пришлось вернуться домой! если снова оформить все документы (на основе старой справки) вернут ли задолженность или с момента новой подачи документов? Заранее спасибо большое за ответ

Оксана, Донецк

Ответ юриста:

Шановна Оксано!

Гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім’ї, її доходів та віку дітей встановлено Законом України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми".

Допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця, в якому було подано заяву з необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 18-річного віку (якщо діти навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах I - IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) включно.

 У вашому випадку підстав для припинення або призупинення виплати зазначеного виду допомоги в порядку ст. 18-4 ЗУ "Про державну допомогу сім’ям з дітьми", не вбачається, а отже призупинення відбулось згідно з іншим нормативно правовим актом.

А саме, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365, якою затверджено «Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування».

Цей Порядок визначає механізм здійснення контролю за проведенням виплати внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування усіх видів соціальної допомоги.

Оскільки ви змінили своє місце проживання перетнувши лінію розмежування більше ніж на 60 днів,  згідно з п. 14 Порядку, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення та орган, що здійснює соціальні виплати, на підставі рішення комісії припинив Вам соціальні виплати.

Відповідно і поновлення соціальних виплат відбуватиметься згідно положень того ж Порядку, а саме згідно п. 15, «поновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеній особі, здійснюється за рішенням комісії, прийнятим на підставі подання структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, що внесене разом з актом обстеження матеріально-побутових умов сім’ї».

Таким чином, соціальна виплата одинокій матері може бути відновлена після Вашого звернення з відповідною заявою до управління праці та соціального захисту населення. Крім того, згідно з положеннями п 15 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, орган, що здійснює соціальні виплати та структурний підрозділ з питань соціального захисту населення, на підставі рішення комісії призначає (відновлює) таку соціальну виплату з місяця, в якому надійшла заява внутрішньо переміщеної особи, та здійснює повернення сум недоотриманих соціальних виплат за минулий період відповідно до законодавства