Семья из трех человек(отец, мать, ребенок 1,5 года) проживает в доме. Хозяин дома-отец. Не расписаны официально. Мать и ребенок имеют справку переселенца и прописаны на неподконтрольной территории. Имеет ли право утзсн отказать в выплате помощи переселенцам матери и ребенку, мотивируя тем, что у одного из членов семьи(отца) есть собственное жилье?

Ольга, Старобільськ

Ответ юриста:

Шановна Ольга!

Згідно з положеннями чинного Сімейного кодексу України, а саме ст. 3, «сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки».

Крім того, ст. 64 Житлового кодексу Української РСР встановлено, що «до членів сім'ї наймача належать дружина наймача,  їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони  постійно  проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарств.

У відповідності до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505грошова допомога не призначається у разі, коли будь-хто із членів сім’ї має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану.

Таким чином, в Вашому випадку представниками УПСЗН вбачаються всі ознаки «сім'ї» в складі зазначених Вами осіб. Тому доводити протилежне Ви, нажаль, маєте в судовому порядку, попередньо отримавши від УПСЗН письмову відповідь-відмову у призначенні допомоги та витяг з протоколу засідання Комісії.