Здравствуйте, мы с мужем жили в Красногоровке. С июня 2014 живём в с .Вольном Донецкой обл у дочери в двух комнатах, их 4 человека и мы с мужем. Очень тесно, хотели бы получить временное жильё, муж инвалид 3 группы.

Татьяна, Волновахский р-н, с. Вольное

Ответ юриста:

Шановна Тетяна!

Згідно з положеннями Постанови КМУ від 31 березня 2004 р. N 422 «Про затвердження Порядку формування фондів житла для тимчасового проживання та Порядку надання і користування житловими приміщеннями з фондів житла для тимчасового проживання» в редакції від 17.01.2018 року, було визначено, зазначеним порядком визначаються  умови формування фондів житла для тимчасового  проживання  громадян, які не мають або втратили житло, в тому числі й для внутрішньо переміщених осіб.

При цьому, потреба  в  житлових  приміщеннях  з  фондів   житла   для тимчасового проживання визначається у розмірі не менш як 6 кв. метрів на одну особу. 

Житлові приміщення з фондів  житла  для  тимчасового проживання надаються громадянам за умови, якщо:

таке житло  є  єдиним місцем проживання,  а їх сукупний дохід недостатній для придбання або найму іншого житлового приміщення;

середньомісячний сукупний  дохід  сім'ї за попередні  шість місяців, розрахований  виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, Київською та Севастопольською міськдержадміністраціями   відповідно  до  Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, менший від прожиткового  мінімуму  на  сім'ю  в  розрахунку на місяць та величини регіонального показника  опосередкованої  вартості  найму житла.

 Першочергове право  на  забезпечення  житловим  приміщенням з фондів  житла   для   тимчасового   проживання   мають   сім'ї   з неповнолітніми   дітьми,   вагітні   жінки,  особи,  які  втратили працездатність, та особи пенсійного віку.

Громадяни, яким надане житлове приміщення з фондів житла для тимчасового   проживання, не  мають  права  приватизувати, обмінювати та здійснювати поділ такого приміщення, здавати його в піднайм або вселяти до нього інших громадян.

Житлові приміщення з фондів житла для  тимчасового проживання  надаються  громадянам  на строк до одного року з можливістю  продовження  цього  строку  у  разі  неспроможності їх набути альтернативне місце проживання.

 Для  взяття  на  облік  громадян,  які потребують надання житлового приміщення з фондів житла для тимчасового проживання, до виконавчого  органу сільської, селищної, міської ради, Київської і Севастопольської    міськдержадміністрації   подається  заява   з підписами всіх повнолітніх членів сім’ї.

 Користування  житловими  приміщеннями  з фондів житла для тимчасового проживання також  здійснюється  на  підставі  договору найму.

Таким чином, рекомендую Вам звернутись з відповідною заявою до органу виконавчої влади за місцем Вашого проживання і попередньо зясувати чи сформовано відповідний фонд житла для тимчасового проживання.