Добрый вечер,скажите пажалуста,я с Донецка,как переселенка могу расчитывать на субсидию аренды жилья?я сама не работаю,прохожу серьезное затратное лечение,работает только муж,детей нет.если да,то,куда нам обратиться?договор с арендодателем есть,спасибо за ответ!

Лина, Киев

Ответ юриста:

Шановна Ліна!

Порядок призначення субсидій в Україні встановлено постановою КМУ від 21 жовтня 1995 р. N 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Зокрема, згідно з п. 6 субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні  (будинку) осіб. В окремих випадках на підставі рішення районної,  районної у м. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого  органу  міської  і  районної  ради або утвореної ними комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства  субсидія може призначатися  особі,  яка  не зареєстрована, але  фактично  проживає  у  житловому  приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла (далі-орендар), якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в  експлуатацію».

Таким чином, Ви маєте всі можливості для звернення до УПСЗН за місцем свого проживання для отримання субсидії. Проте, слід зауважити, що у Вашому договорі оренди має бути зазначений склад Вашої сімї (осіб, які проживають разом з Вами) та має міститись застереження про те, що саме Вами здійснюється оплата за житлово-комунальні послуги.