Пенсия и регресс не выплачены за 6 месяцев, по причине пребывания на неподконтрольной территории свыше 60 дней. Будут ли возвращены эти соцвыплаты когда-нибудь или все: они пропали?

Тамара, Львов

Ответ юриста:

Шановна Тамаро!

В даному випадку чинне законодавство України захищає Ваші права.  Проте, в майбутньому Вам слід враховувати встановлені для внутрішньо переміщених осіб обмеження, зокрема й щодо встановлених строків перебування на непідконтрольній частині території України.

Отже, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365, якою затверджено «Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування».

Цей Порядок визначає механізм здійснення контролю за проведенням виплати внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування усіх видів соціальної допомоги (в тому числі й пенсійні виплати).

Оскільки ви змінили своє місце проживання перетнувши лінію розмежування більше ніж на 60 днів,  згідно з п. 14 Порядку, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення та орган, що здійснює соціальні виплати, на підставі рішення комісії припинив Вам соціальні виплати.

Відповідно, і поновлення соціальних виплат відбуватиметься згідно положень того ж Порядку, а саме згідно п. 15, «поновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеній особі, здійснюється за рішенням комісії, прийнятим на підставі подання структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, що внесене разом з актом обстеження матеріально-побутових умов сім’ї».

Таким чином, соціальні виплати можуть бути відновлена після Вашого звернення з відповідною заявою до управління праці та соціального захисту населення. Крім того, згідно з положеннями п 15 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, орган, що здійснює соціальні виплати та структурний підрозділ з питань соціального захисту населення, на підставі рішення комісії призначає (відновлює) таку соціальну виплату з місяця, в якому надійшла заява внутрішньо переміщеної особи, та здійснює повернення сум недоотриманих соціальних виплат за минулий період відповідно до законодавства.

Відповідно, Вам необхідно звернутись з належною заявою про відновлення соціальних виплат, бажано з посиланням на зазначені вище норми чинного законодавства, до Управління праці та соціального захисту населення. Ваша заява буде розглянута на комісії.