Український ветеранський фонд запустив інформаційну кампанію “Я — ветеран”, аби змінити уявлення в суспільстві про захисників.

Дмитро Камінський — лицар двох орденів «За мужність» — ІІІ та ІІ ступеня. На жаль, обох цих нагород удостоєний посмертно. Хоча перший орден мав отримати прижиттєво — за участь у штурмі околиць Горлівки наприкінці лютого 2022-го.

Солдати Василь Соколюк і Богдан Коновець мобілізувалися на початку масштабного нападу окупантів. Вони познайомилися в зоні активних бойових дій і потоваришували. В одному з боїв хлопці отримали серйозні поранення та попри це вони продовжували вести вогонь та прикривати своїх побратимів.

Рідні захисників «Азовсталі» вже майже три місяці живуть в очікуванні хоча б якоїсь інформації про своїх близьких. Вони передивляються всі фото та відео, що публікуються росіянами, аби хоча б мигцем вловити рідні обличчя. Обривають телефони державних та міжнародних організацій. І роблять усе, щоб світ не забував про воїнів, які тримали Маріуполь до останнього. 

В Україні не підтверджують справжність списків загиблих українських військовополонених в Оленівській колонії 29 липня, які поширило міністерство оборони росії.

Художниця з Києва познайомилася з Маріуполем сім років тому, коли її запросили створити один з нині зруйнованих муралів. Згодом вона почала присвячувати місту Марії повноцінні виставки.

На Донеччині українські військові готові зустрічати окупантів.

Український захисник з Донеччини, активіст, який нині боронить державу на фронті Павло Вишебаба, записав проникливий вірш з передової.

Про кому і події, після яких ледь лишився живим, Володимиру Кирсанову нагадують апарат Ілізарова в лівій руці, слід від штучної вентиляції легень і численні поранення обличчя. 

Попереду в захисника ще не один десяток операцій та реабілітація. Проте вже сьогодні він розуміє, що таким, як до 24 лютого, вже не буде ніколи. І справа зовсім не у шрамах.