Росіяни жорстоко катували українських військовополонених у колонії в Оленівці на очах інших полонених та цивільних заручників. Полонених змушували працювати, а за найменші «проступки» карали побиттям гумовими кийками. Були й регулярні побиття — вечорами, коли вимикали світло та вмикали голосно музику.

Рідні захисників «Азовсталі» вже майже три місяці живуть в очікуванні хоча б якоїсь інформації про своїх близьких. Вони передивляються всі фото та відео, що публікуються росіянами, аби хоча б мигцем вловити рідні обличчя. Обривають телефони державних та міжнародних організацій. І роблять усе, щоб світ не забував про воїнів, які тримали Маріуполь до останнього. 

Сергій Табачук — дніпровський волонтер-доброволець, який у березні цього року викликався евакуювати цивільних із Маріуполя. Та на першому ж російському блокпості його затримали військові рф. 

29 квітня автобус, що вивозив людей з Луганщини, був обстріляний росіянами. Доля водія була невідомою декілька діб. Згодом стало відомо, що він потрапив у полон окупантів.

Азовець Денис Піскун на псевдо “Комбат” повернувся з російського полону наприкінці червня. Під час міських боїв у Маріуполі він отримав чисельні кульові поранення та був доставлений до сховища на “Азовсталі”.

Жахливі умови утримання, моральний тиск та фізичне побиття — до всього цього представники рф вдаються у так званих фільтраційних таборах на окупованих територіях України. Ті, хто туди потрапив, називають їх концтаборами, з яких вийти вдається не всім.

Азовець на псевдо “Торк” – один з-поміж тих українських військових, яких 29 червня в процесі обміну полоненими вдалося повернути на підконтрольну Україні територію. Зараз він знаходиться в українській лікарні.

Звільнені з неволі захисники «Азовсталі» розповіли про психологічний тиск з боку окупантів та мордування голодом.

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України роз'яснили, куди необхідно звертатися, якщо хтось із ваших близьких потрапив у полон до окупантів.  

У першій половині квітня 31-річний журналіст маріупольського видання 0629.com.ua і захисник України, батько двох маленьких дітей Олександр Гуділін потрапив у російський полон. Уже понад два місяці його подальша доля невідома ані дружині, ані матері, ані колегам по журналістській спільності.