У Покровську переможцем тендерів по ремонту за гроші Євробанку стала фірма-фігурант кримінальних справ / фото ІА "Вчасно"
Днями у систему публічних закупівель ProZorro відділом освіти Покровської міської ради Донецької області були завантажені повідомлення про намір укласти договір із ТОВ «Домобудівний комбінат-7» на реконструкцію родинських загальноосвітніх шкіл № 8 та № 35. Сума одного ймовірного договору — 64 млн 698 тис. грн, другого — 50 млн 331 тис. грн, повідомляє ІА «Вчасно».
Планується, що всі ремонтні роботи будуть проведені за рахунок фінансування Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Транш необхідних коштів відбувається в рамках укладеної між Україною та ЄІБ Фінансової угоди по фінансуванню «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України».
Згідно з даними відкритих реєстрів, ТОВ «Домобудівний комбінат-7» зі статутним капіталом в 4 тисячі гривень зареєстроване у Києві. Керує фірмою наразі Ірина Вангелі, засновниками значаться Олександр Безручко та Олександр Приходько.
Згідно з Єдиним державним судовим реєстром, фірма є фігурантом одразу декількох кримінальних справ.
Так, слідчі по одній із справ встановили, що у 2017 році між київським КП «Київзеленбуд» та ТОВ «Домобудівний комбінат-7» було укладено договір підряду на загальну суму 1 млн 476 тис. грн. Відповідно до умов договору, підрядник зобов'язаний був виконати капітальний ремонт паркової зони в одному з районів столиці.
У грудні 2017 на підставі акту виконаних робіт, «Київзеленбудом» на рахунок ТОВ «Домобудівний комбінат-7» було перераховано 1 млн 441 тис. грн, що становить майже повну вартість оплати за договором. За результатами проведення будівельно-технічної експертизи від Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС надійшов висновок експерта, відповідно до якого загальна вартість виконаних робіт становить усього 1 млн 168 тис. грн, тобто невідповідність із дійсними фактично виконаними роботами складає понад 272 тисячі грн.
Слідство по справі триває досі. Відкрито кримінальне провадження за статтями ККУ «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та «Службова недбалість».
Цього року слідчі по іншій справі встановили, що службові особи Управління культури, молоді та туризму виконавчого комітету Фастівської міської ради та товариством з обмеженою відповідальністю «Домобудівний комбінат-7» за попередньою змовою між собою привласнили бюджетні кошти, шляхом внесення недостовірних відомостей до актів виконаних робіт під час проведення капітального ремонту Палацу культури в місті.
Слідство триває і зараз. Відкрито кримінальне провадження за статтею ККУ «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».
Також, як свідчать матеріали ще однієї справи, у грудні 2017 року київське КП «Інженерний центр» заплатило ТОВ «Домобудівний комбінат-7» за установку символіки Києва на Повітрофлотському проспекті 3,23 млн грн. Водночас, за інформацією правоохоронців, роботи по установці в’їзних знаків на проспекті Повітрофлотському не були виконані — стіни не облицьовані гранітними плитами, не встановлені літери і фігури.
Також було встановлено, що ТОВ «Домобудівний комбінат-7» веде господарські відносини з десятком фіктивних фірм.
Слідство триває. Відкрито кримінальне провадження за статтями ККУ «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та «Службове підроблення».
Нагадаємо, тендер з ремонту шкіл у Родинському проводиться покровською владою вже вдруге. Раніше журналісти ІА «Вчасно» встановили, що в ході минулих закупівель гроші Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) були «розіграні» між фірмою-переможцем ТОВ «Хозхімсервіс» і двома безпосередньо пов'язаними з ним фірмами.
Для ремонту відразу п'яти масштабних об'єктів ТОВ «Хозхімсервіс» планувало залучати всього 86 працівників, при тому, що реконструкції повинні були бути закінчені вже через рік.
Після публікації ІА «Вчасно» про схему «розпилу» грошей Європейського банку владою Покровська, група технічної координації ПРООН, яка надає Банку підтримку з питань впровадження Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, здійснила моніторинг проведених чиновниками тендерів. Фінансування проектів в Покровську було призупинено.
Реакція мера Покровська Руслана Требушкіна на ситуацію, що склалася, була передбачуваною. Міський голова під час сесії міськради, а також в інтерв'ю ЗМІ в усьому звинуватив журналістів.
Раніше ряд тендерів по ремонту об’єктів у Покровську повторно знову виграла одіозна фірма родичів екс-заммера Севастополя «Хозхімсервіс».