У проєкті бюджету не закладено коштів на доступне житло для ВПО та атовців
У проєкті державного бюджету на наступний рік коштів на пільгове кредитування учасників АТО/ООС і ВПО під 3% річних не передбачено. Про це йдеться у заяві голови правління Держмолодьжитла Сергія Комнатного.
ЧИТАЙТЕ: Ухвалений проєкт держбюджету-2021: основні цифри
«У загальному фонді Держбюджету-2021 не закладено і кошти на пільгове житлове кредитування учасників АТО і ВПО під 3% річних. До останнього моменту ми сподівалися, що у проєкті бюджету країни знайдуть місце видатки на ці програми, життєво необхідні сотням тисяч сімей, які не можуть самотужки придбати житло. Але…», — зазначає Сергій Комнатний.
Також у проєкті бюджету не передбачено коштів на виконання програми «Доступне житло», в черзі на участь у якій перебувають 16 тисяч українців.
«Уже не перший рік чиновники не звертають політичної уваги на потребу українців у власному доступному житлі. При цьому в проєкті бюджету-21 традиційно не забули про потреби, скажімо, народних обранців. Із року в рік у казні держави знаходяться гроші на компенсації народним депутатам за винайм житла, навіть тим, які не потребують такої допомоги», — констатує очільник Держмолодьжитла.
За словами Сергія Комнатного, така ситуація частково є наслідком байдужості самих людей. «Коли нам виділяють мізерні 14 млн грн на кредити учасникам АТО і ВПО, то в перші хвилини з початку онлайн-реєстрації отримуємо близько 1000 заявок на участь у програмі. А створену активістами петицію до Президента щодо відновлення програм Держмолодьжитла підписало за місяць значно менше громадян. А на акції з підтримки програм виходить щонайбільше півсотні учасників. Звідси й виникає логічне питання у влади і суспільства: а чи справді потрібні людям житлові програми?».
Для вирішення проблеми у відомстві планують надалі працювати з місцевими бюджетами та лідерами самоврядування.