Підкуп, маніпуляції та наклепи Або що використовує кандидат у голови Селидівської ОТГ Руслан Суков у передвиборчих перегонах
Руслан Суков останні п'ять років є депутатом Покровської міської ради. За свою політичну кар'єру він встиг поміняти кілька партійних квитків, що свідчить про його нестабільність, передає «Вчасно».
ЧИТАЙТЕ: Ху із Требушкін, або Навіщо нардепу Покровська ОТГ
Так, до міськради він прийшов від партії «Відродження» Геннадія Кернеса. Її місцевий осередок являв собою об'єднання колишніх бізнес-партнерів Требушкіна та керівників залежних від покровського бюджету структур.
Через кілька років після цього Суков уже очолив Покровську організацію політичної партії «Основа» Сергія Тарути. Тепер висувається від партії «За майбутнє» з орбіти впливу Коломойського.
Як всякий депутат, Руслан Суков щороку оприлюднює декларацію про доходи та майно. Але з її змісту не можна визначити те, чим саме заробляє «на хліб» цей кандидат пост голови Селидівської ОТГ.
Суков декларує, що безробітний. Але це не зовсім правда. Адже в держреєстрах з вересня 2017-го він значиться приватним підприємцем. Напрямок діяльності — розведення тварин. Підтвердженням цього може бути викладене в Instagram цьогорічне фото Сукова на тлі пасіки, про яку він часто згадує у ЗМІ, як про свій бізнес, на який виділялися грантові кошти за обласною програмою «Український донецький куркуль».
При цьому Суков декларує, що з 2016-го не заробив жодної копійки ані як найманий працівник, ані як підприємець. Тобто за роки підприємницької діяльності він не зміг побудувати успішний бізнес і створити робочі місця.
Водночас графа «доходи» в його деклараціях не порожня. Починаючи з 2017-го року там зазначено щорічні грошові подарунки в сотні тисяч гривень від обласної адміністрації (чомусь так він називає грантові кошти на розвиток бізнесу). За три роки загальна їхня сума перевалила за мільйон гривень.
Крім того, згідно з декларацією, в Сукова щороку в запасі доволі солідні готівкові кошти. Так, наприкінці минулого року таких було 250 тисяч в гривнях та 16 тисяч у доларах.
Покровський депутат також вказує, що кілька років він є власником двох транспортних засобів: сільгосптехніки SCHMIDT SWINGO-200 за 350 тисяч гривень та автопідйомника ЗІЛ за 25 тисяч гривень. І знову таки, з його декларації випливає, що ця техніка простоює — не приносить ніякого доходу.
Збіг чи ні, але житлово-комунальний відділ Покровська неодноразово послуговувався автотранспортом — SCHMIDT SWINGO 200, щоправда, орендуючи його не в Сукова, а в такого собі Володимира Семейка.
До того ж залишається відкритим питання, чому в цьому переліку транспортних засобів Руслан Суков не зазначив мінівен на євробляхах (ймовірно PEUGEOT 5008), за кермом якого неодноразово його помічали в Покровську та Селидовому? Ціна такого нового авта — близько мільйона гривень, а на євробляхах, в залежності від стану та комплектації, становить 8−15 тисяч євро (266 тисяч — 500 тисяч грн).
Фото з профілю Руслана Сукова в Instagram
Нагадаємо, що зазначення у декларації завідомо недостовірних відомостей тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність і за це передбачено штраф від 17 тис. до 42,5 тис. грн.
Напередодні парламентських виборів, коли всяка агітація законом заборонена, від Руслана Сукова роздавались продуктові набори в Селидовому та Новогродівці. Про це розповідали місцеві жителі та писали ЗМІ.
На початку жовтня цього року правоохоронці відкрили кримінальне провадження № 12020050500000777 щодо можливого підкупу виборців цим кандидатом в голови Селидівської ОТГ.
Також Руслан Суков у своїх політичних іграх продовжує спекулювати на темі дітей. У замовних сюжетах телеканалів та у себе на сторінці Facebook той, не заробивши за 4 роки ні копійки, виставляє себе будівничим ігрових майданчиків, пісочниць, лавок і використовує дітей у політичній агітації.
ЧИТАЙТЕ: ФОТО. Від кросівок до майданчиків: як на Донеччині кандидати в нардепи заманюють виборців
Руслан Суков неодноразово був помічений на брехні своїм виборцям та наклепах на інших кандидатів на пост голови Селидівської ОТГ.
Наприклад, він увів в оману мешканців Селидового, коли повідомив, що на довгождане відкриття місцевої опорної школи його запросили чиновники ДонОДА. Річ у тім, що на цей захід через пандемію стороннім вхід був заборонений. Але Суков невідомо як на неї потрапив і потім виклав фото, де він нібито у складі обласної делегації оглядав відремонтовані приміщення школи. ДонОДА спростувала його слова про запрошення, а сам Суков вже після цього відмовився коментувати ситуацію.
ЧИТАЙТЕ: Адмінресурс у дії: покровський депутат пропіарився на відкритті школи в Селидовому
Іншим прикладом брехні та маніпуляції є його передвиборча газета.
Так, зокрема, в ній Суков зводить наклеп на іншого кандидата на посаду голови Селидівської ОТГ Олександра Миронова та його команду. Безпідставно, в дусі кремлівської пропаганди, звинувачує їх у націоналізмі та співпраці з нинішнім мером Віктором Ремізовим. Водночас цей текст публікується під фото, де ці так звані «націоналісти», наводять порядок коло пам'ятника загиблим під час ІІ світової війни радянським воїнам.
Інший приклад маніпуляцій в газеті — графічна ілюстрація (діаграма) замовленого Суковим рейтингового дослідження. Дані останнього розраховані хіба що на людей, які «не дружать» з арифметикою. Так, результати останнього говорять про те, що Суков нібито має підтримку в 53% серед мешканців Селидівської ОТГ.
При цьому візуально цей показник покриває близько дві третини всієї діаграми. Крім того там вказуються відсотки опитаних, які б віддали свій голос за інших кандидатів: 13% за — Віталія Нешина, 3,8% — за Олександра Миронова, і 1,4% — за Ігоря Передрія. Але якщо скласти до купи всі ці показники, замість 100% фактично отримаємо тільки 71%. Тож за кого віддали свій голос на виборах ще близько 30% опитаних, Суков приховав.
Крім того у своїй передвиборчій газеті Руслан Суков подає різні дані щодо того, скільки жителів громади підтримали його підписами. Так в заголовку пише, що таких було 7 тисяч, а в тексті одна тисяча людей вже десь губиться, і їх стає шість.
Насамкінець варто нагадати, ще про те, що Руслан Суков — великий шанувальник тренінгів Іцхака Пінтосевича, який за рахунок відрахувань жителів Покровська в місцевий бюджет вчить місцевих чиновників, як багатіти. Регулярно на такі сумнівні навчання виділяються сотні тисяч гривень з бюджету Покровська. Можна припустити, що, очоливши Селидівську ОТГ, Суков також буде готовий витрачати бюджетні гроші на те, щоб його навчили бути багатим.
Тож, що важливе для громади може зробити людина, яке обманює своїх виборців, вважає, що їхні голоси можна купити за «гречку», всіляко приховує свій бізнес та, мов краватки, змінює політичні орієнтири? І зрештою, навіщо покровському депутатові та сумнівному бізнесмену Селидівська громада, заради якої він готовий покинути своїх виборців з їхніми проблемами у Покровську? Чи не для «набивання кишень» покровської бізнес-еліти за рахунок місцевого бюджету? Чи матиме шанс на зміни Селидівська громада, а місцеві підприємці на розвиток — питання, на яке, на жаль, напрошується невтішна відповідь. Доречною, либонь, тут буде давня мудрість: «Бійтесь данайців, що дарунки приносять».