Фото ФБ Олег Присажнюк
Жителі вважають, що в місті є багато інших локацій для будівництва вишу, замість 158-річного парку, який в Маріуполі вважають історичним надбанням. Під час мітингу маріупольці організували збір підписів проти забудови.
Фото ФБ Олег Присажнюк
Нещодавно у Маріуполі компанія олігарха Ахметова заявила про намір побудувати перший недержавний гірничо-металургійний інститут. Серед усіх можливих місць для забудови обрали найстаріший парк міста, якому в цьому році виповнюється 158 років.
Минулого року компанія Ахметова викупила в Торгово-промислової палати будівлю літнього театру та притулку, які перебувають на території міського саду. На цьому місці Метінвест планує звести 15-поверхову скляну споруду, а на майданчику стадіону «Азовець» — багатоповерхові гуртожитки для студентів.
Така ініціатива не сподобалася багатьом звичайним мешканцям Маріуполя. Міський сад — один із небагатьох куточків природи у місті, до того ж має історичну цінність.
«Болить душа за цей осередок культури у Маріуполі. Міський сад було закладено у 1863 році, на його території є півторастолітні дерева, що є пам'яткою природної культури, — розповідає житель Маріуполя Валерій Авер`янов. — Через дорогу від саду знаходиться будинок-музей архітектора Нільсена. Ви можете побачити, в якому стані він знаходиться. Це і є обличчя нашої влади, яка не бачить пріоритетів. На сьогодні їх цікавлять тільки корпоративні інтереси, можливість створити навчальний заклад, де б можна було виховати слухняних менеджерів для своїх підприємств. Бюджет цього будівництва 25 млн доларів. Сьогодні маріупольців найбільше цікавить екологія. Невже усі екологічні проблеми були вирішені? Звичайно це не так. Ми й далі стикаємося з величезними промисловими викидами. 25 млн доларів — це достатня сума для того, аби повністю рекультивувати і озеленити шлакову гору Азовсталі, яку відсипали прямісінько у море. Тому як вивезти все те, що звозили туди протягом 35 років — технічно неможливо».
Учасники мітингу підписали звернення до міської ради з вимогою не допустити зміни цільового призначення ділянки землі під літнім кінотеатром. За годину збору вдалося зібрати близька 500 підписів.
Зібрані підписи будуть передані до органів самоврядування. Аналогічну акцію протесту жителі Маріуполя мають намір провести 31 березня на сесії Маріупольської міськради.
Фото Олег Присажнюк:
Відео ФБ Ірина Прудкова: