Пресцентр окупантів очолив маріупольський журналіст Андрій Кіор
Пресцентр очолив маріупольський журналіст Андрій Кіор. Про це стало відомо після повідомлень російського інформаційного агентства ТАСС, пише 0629.com.ua.
В новині про відкриття в Маріуполі першої аптеки (до війни в Маріуполі було декілька сотень аптек, як комунальних, так і приватних), журналісти ТАСС посилаються на керівника пресцентру окупаційної адміністрації Андрія Кіора.
Про Кіора відомо, що він прийшов в журналістику із бізнесу, попрацював декілька років в Польщі, а потім — в Україні.
Журналістську роботу розпочав в прес-центрі ММК ім. Ілліча, кореспондентом газети «Іллічівець». Потім він працював на телебаченні, створив власну телестудію «Адамаха».
Саме Андрій Кіор зняв документальний фільм «Тайна козацького храму». Він у ті часи вчився в московському інституті кінематографії (російською — ВГИК) в одній групі з відомою співачкою Аліною Гросу, яка навіть знялась в цьому фільмі.
Згодом Андрій Кіор став президентом медіахолдінгу в Метінвесті, фактично очоливши телеканал МТВ, газету «Приазовський робочий» та сайт mrpl.city. Але пропрацював недовго на цій посаді, звільнився і став розвивати власну продакшн-студію. Його послугами останнім часом користувались всі місцеві телеканали.
Останнім часом Кіор почав розвивати власну програму інтерв’ю. В його домашній студії побували майже всі публічні люди Маріуполя. В тому числі і редактор сайту 0629.com.ua Анна Романенко.
Коли почалась війна, у підвалі будинку на вулиці Куінджи він організував сховище, де знайшли прихисток біля 80 людей. Він не тільки організував харчування, але і давав концерти разом з родиною в перервах між обстрілами. Під час одного з обстрілів його будинок згорів повністю.
«Чому Андрій Кіор вирішив пробачити росіянам знищення і власного дому, і улюбленого міста, не відомо. І не зрозуміло. Але зараз він знімає пропагандистські сюжети во славу «Єдиної росії», — йдеться в матеріалі.
Проте, які б не були мотиви, за роботу на посаді керівника пресслужби йому загрожує ув’язнення на строк до 15 років.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!