Багато людей до сьогодні не можуть зустрітися зі своїм керівництвом та звільнитися, а дехто взагалі не може зв’язатися з роботодавцем: що робити в такому випадку?

Фото з архіву
Фото з архіву "Вчасно"

Громадяни вважають, що нерозірвані договірні відносини з роботодавцями можуть спричинити «високий» бар’єр для їх подальшої роботи та кар’єри. Вихід є — роз'яснює Донецький обласний центр зайнятості. 

Наразі питання відновлення, інтеграції та пошуку роботи для ВПО у є одним з актуальніших. Для звільнення з роботи потрібно звернутися до найближчого центру зайнятості. При цьому кожна внутрішньо переміщена особа може отримати статусу безробітного. На час дії воєнного стану реєстрація у службі зайнятості цієї категорія громадян, які не мають необхідних для реєстрації документів, здійснюється на підставі відомостей, наявних в державних реєстрах.

Для отримання статусу безробітного внутрішньо переміщені особи, у яких не розірвані трудові договори з роботодавцем, подають до центру зайнятості заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору за встановленою формою. В свою чергу, фахівець центру зайнятості інформує про це самого роботодавця будь-якими засобами комунікації (у тому числі електронними), Пенсійний фонд України та Державну податкову службу.

У такій ситуації датою припинення трудового договору є день, наступний за днем подання заяви до центру зайнятості. Для оформлення цієї заяви можна звернутися до любого центру зайнятості України, де наразі фактично проживає внутрішньо переміщена особа.

За більш детальною інформацією можна звертатися до фахівців центрів зайнятості. Наприклад, на Донеччині — за телефонами «гарячих ліній» https://bit.ly/3rLgZtT або за безкоштовним номером Call-центру Донецької обласної служби зайнятості 0 800 33 61 670.

Єдиний порталі вакансій з пошуку роботи https://jobportal.dcz.gov.ua.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

Новини України, ВПО, працевлаштування, служба зайнятості, безробіття