Фото з соцмереж
Нещодавно на вулицях Слов’янська з'явилися білборди, на яких зображені колишня міська голова Слов’янська Неля Штепа та текст російською мовою, співзвучний з назвою політичної партії «Партія Миру та Розвитку».
ЧИТАЙТЕ: ФОТО. Йде в мери? У Слов’янську з’явилися білборди з обвинуваченою в сепаратизмі Штепою
З повідомлень місцевих ЗМІ відомо, що обвинувачена у сепаратизмі Неля Штепа збирається балотуватись у мери Слов’янська на майбутніх місцевих виборах від політичної партії «Партія Миру та Розвитку», передає Громадянська мережа ОПОРА.
З огляду на це, зображення на борді керівника місцевого партійного осередку та тексту, співзвучного, якщо не тотожного, з назвою політичної партії «Партія Миру та Розвитку», дозволяє розглядати це як політичну рекламу, зазначають експерти ОПОРИ.
Тому тут можуть бути наявні ознаки порушення Законів України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (ст. 32) та «Про рекламу» (ст. 6), а саме положень, що стосуються мови реклами.
ЧИТАЙТЕ: На Донеччині ексрегіонали просувають нову політичну силу для походу на місцеві вибори
З цього приводу ОПОРА звернулася зі скаргою до Головного управління Держпродспоживслужби у Донецькій області та із заявою до Уповноваженого із захисту державної мови.
«Подібна реклама порушує одразу декілька стандартів та принципів. По-перше, наразі за загальним правилом, реклама повинна видаватися українською мовою. По-друге, така політична реклама може мати ознаки дочасної агітації. Згідно з Виборчим кодексом, вести передвиборчу агітацію можна з наступного дня після того, коли партію чи кандидата буде зареєстровано. І зараз виявляється ситуація, коли офіційно кандидата зареєстрованого немає, а політична реклама від цього імені вже ведеться», — прокоментувала ситуацію координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області Наталія Боровська.
Нагадаємо, ексочільниця Слов'янська Неля Штепа обвинувачується у закликах до зміни меж України, сприянні проведенню псевдореферендуму про відокремлення Донецької області від України, створенні умов для діяльності терористичних груп та організацій.
Нелю Штепу правоохоронці затримали у липні 2014 року. У жовтні того ж року їй було оголошено остаточну підозру в скоєнні цих кримінальних правопорушень. Суди по її справі постійно переносяться. Наприклад, на початку липня чергове засідання перенесли через неявку свідків. Тоді був запланований розгляд клопотання про домашній арешт Штепи.
Крім того, у липні цього року стало відомо, що Штепа підозрюється у вбивстві офіцера СБУ Геннадія Беліченка, яке було скоєне 13 квітня 2014 року поблизу селища Семенівка під Слов'янськом.
Вчора суд над Нелею Штепою, що мав відбутись у Харкові, вчергове перенесли — суддя заявила самовідвід.