Росії не вдасться захопити всю Донецьку та Луганську області - аналітик СІТ
Російська армія, як і раніше, має проблеми з логістикою, постачанням, технікою, низьким бойовим духом, але «мало хто говорить про масштаб операції». Таку думку висловив аналітик Conflict Intelligence Team (CIT) Кирило Михайлов.
«Ми зараз виділяємо чотири напрями наступу: Ізюмський, Сєверодонецько-Лисичанський, Донецький та Запорізький.
На цей час на ці напрямки кинуто два військові округи: Західний військовий округ і Південний військовий округ, які включають елементи чотирьох російських армій, двох сепаратистських корпусів (1 і 2 армійські корпуси), а також танкові дивізії", — пояснив аналітик.
Михайлов підкреслив, що за кількістю великих з'єднань, що беруть участь у битві, це приблизно половина Сталінградської наступальної операції «Уран», метою якої було знищити шосту армію нацистської Німеччини.
Це була складна операція, але в СРСР був досвід, отриманий під час вторгнення в Польщу та в подальших боях, а у сучасної РФ не було можливості вчитися координації між такою кількістю армій, фронтів, артилерії, авіації, десантників.
«Війна проти Грузії у 2008 році здійснювалася силами лише однієї загальновійськової армії; та перший етап української війни (2014−2015 рр.) за масштабом був приблизно як війна проти Грузії», — стверджує Михайлов.
За його словами, стратегічні навчання, які проводяться Росією, вкрай рідко залучають до себе більше одного військового округу.
А також їх сценарій зазвичай включає стратегічну оборону, за якою слідує лобова контратака, а не великі оточення в стилі Другої світової війни.
Михайлов додав, що генерал Дворніков має не більше досвіду, ніж будь-який інший генерал, який командував російським угрупуванням військ у Сирії.
«Виходячи з усього перерахованого вище, на нашу думку, практично неможливо, щоб у найближчій перспективі всю Донецьку та Луганську області захопили російські війська», — підсумував аналітик CIT.