Автор електронної петиції Дмитро Браславський зауважує: на інших прифронтових територіях — зокрема, у Запорізькій та Херсонській областях — такої заборони не існує, хоча активні бойові дії тривають.
Мешканець Слов’янська Дмитро Браславський зареєстрував електронну петицію до глави уряду Дениса Шмигаля з вимогою скасувати заборону на продаж та ввезення алкоголю на Донеччині. Він зауважує: заборона мотивується активними бойовими діями й великою кількістю військовослужбовців. І хоч заборона намагається протидіяти розпиванню алконапоїв представниками Сил оборони — насправді вона не діє.
«Подібної заборони немає в Запорізькій та Херсонській областях, хоча там також відбуваються активні бойові дії й перебуває багато військових. Там діють локальні обмеження, проте не повна заборона. І на Донеччині заборона не працює, оскільки алкоголь все одно завозиться й продається — нелегально. Через це місцеві бюджети фактично втрачають мільйони додаткових гривень, які можна було б витратити на посилення обороноздатності регіону», — зауважує донеччанин.
Крім того, за словами автора, ця заборона спровокувала корупцію — оскільки деякі правоохоронці та чиновники отримують хабарі від місцевих підприємців, які нелегально продають алкоголь.
Тому автор пропонує скасувати повну заборону на продаж і ввезення алкоголю в Донецьку область і ввести лише тимчасові обмеження. Наприклад, щоб алкоголь можна було продавати в тилових громадах в обмежений час (умовно — з 11:00 до 15:00).
«Алкоголь так само не продаватимуть представникам ЗСУ, поліція не витрачатиме величезну кількість часу на перевірки автомобілів на блокпостах, не доведеться вилучати величезну кількість алкоголю просто так», — зауважує Дмитро Браславський.
Місцева влада — Донецька ОВА — не може вплинути на ухвалення рішення про скасування заборони, оскільки воно встановлене представниками Міноборони України. Тому Браславський просить прем'єр-міністра Дениса Шмигаля розв’язати це питання і спільно з Міноборони України скасувати вже чинні розпорядження та накази, запровадивши лише точкові обмеження.
Підписати петицію можна за посиланням: https://petition.kmu.gov.ua/petitions/5723. Для того, щоб її розглянули, необхідно зібрати 25 тис. електронних підписів.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!