Поблизу Водяного кожен день йдуть бойові дії, повідомив ІА «Вчасно» глава гуманітарної місії «Проліска» Євген Каплін.
За словами Євгена Капліна, з міркувань безпеки доступ до населеного пункту обмежений.
«Ці люди не мають доступу, немає медичних послуг — найближчий фельдшерський пункт в Лебединському, і до нього потрібно йти близько години через заміновані поля, — розповідає волонтер. — У Водяному немає виїзної торгівлі — найближчі магазини в Маріуполі і Талаківці, до яких 15 і 10 км. Немає тут доступу до транспорту — найближчий автобус ходить з Талаківки, до якої 10 км».
Для отримання пенсій жителі Водяного також їздять до Маріуполя.
Також жителі дачного кооперативу не мають доступу до питної води. Євген Каплін повідомив, що свердловини в Водяному давно прийшли в непридатність, і воду людям привозили волонтери гуманітарної організації АДРА, але недавно фінансування місії припинилося, і жителі села залишилися без води.
«Деякі з цих людей оселилися там ще до війни, інші прийшли туди з окупованих територій, — розповідає волонтер. — Ми ставили їм запитання про можливе переселення на більш благополучні території, але люди просять забезпечити їх житлом і переселити всіх разом. Ми поки не маємо такої можливості».
Євген Каплін повідомив, що ще в минулому році в Водяному жили 12 чоловік, але один з них — молода людина, помер від хронічного захворювання, не маючи доступу до медичної допомоги. Незабаром після смерті хлопця повісився його батько.
Волонтер повідомив, що йому відомо про 20 випадків самогубств, що сталися в селах на лінії фронту, де люди виживають в екстремальних умовах, не маючи доступу до самим базових послуг.