Фото: ФБ Національний природний парк "Меотида"
В результаті пожежі вогнем знищено 180 га водно-болотної рослинності, місце гніздування чапель, заради яких і створювався заказник, місце проживання безлічі інших птахів, ссавців та комах. Про це йдеться на офіційній сторінці заказника у соцмережі.
Масштабна пожежа відбулась 9 серпня поблизу селища Ялта у Мангушському районі. За словами місцевих жителів, пожежа почалася на одному з прилеглих полів. Внаслідок підпалу стерні при сильному вітрі полум'я перекинулося через дорогу і пішло в очеретяні зарості заказника загальнодержавного значення «Приазовський чапельник», який входить до складу Національного природного парку «Меотида» і також є частиною водно-болотного угіддя міжнародного значення «Затока Білосарайська і коса Білосарайська».
ЧИТАЙТЕ: ВІДЕО. На Донеччині біля заповідника горять скошені пшеничні поля
В результаті заповідній території завдано величезної шкоди, — йдеться у повідомленні. — Вогнем знищено 180 га водно-болотної рослинності, місце гніздування чапель і місце проживання безлічі інших птахів, ссавців, комах і т.д. Крім того, пожежа підійшла впритул до житлових будинків селища Ялта і створила реальну загрозу життю і майну його мешканців. В атмосферу викинуто колосальну кількість диму і забруднюючих речовин, знищені дерева, і все це — через злочинну недбалість і протизаконних дій окремих суб'єктів господарства, які заради своєї малої вигоди наражають на небезпеку і рідне селище, і цінні природоохоронні території".
Наразі Національний природний парк «Меотида» підраховує збиток, який нанесено заповідним територіям, і розшукує причетних до пожежі.
Зазначимо, що тільки за минулу добу на Донеччині сталося 30 пожеж, з яких 18 — займання на відкритих територіях. Крім того, протягом доби рятувальники ліквідували 10 пожеж в екосистемах. У Лиманському та Костянтинівському районах було ліквідовано 3 пожежі у лісах, в результаті яких вогнем було знищено 2,03 га лісової підстилки.
Також за минулу добу 7 разів горіла стерня у Слов’янському, Покровському, Бахмутському та Костянтинівському районах. В результаті пожеж вогнем було знищено 36,07 га стерні.