Російські окупанти вирішили віддати «безхазяйні» квартири у захопленому Маріуполі місцевим жителям. Будувати нові домівки для них ніхто не буде.
Маріупольцям, які втратили житло, видаватимуть «безхозні» квартири/ Ілюстративне фото
Так званий ватажок «днр» денис пушилін заявив, що для маріупольців будувати нове житло не будуть.
Тим часом новобудови, які зводять окупанти на місці знесених домівок, росіяни роздають своїм же під іпотеку. Маріупольці лише можуть спостерігати за цим, оскільки їм іпотека «нє положена» та й ціни, які вказують окупанти, їм не по кишені.
Зокрема були дані, що однокімнатна квартира в центрі міста коштує 8,3 млн рублів — це 4,15 млн грн. Це рекордні ціни серед іпотеки.
Нагадаємо, що нещодавно у так званій «днр» окупанти прийняли «закон» щодо впорядкування мародерства нерухомості через визнання «безхазяйною».
Тепер строк з моменту «виявлення» до моменту націоналізації дорівнює 30 календарним дням, про це повідомляв ексрадник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
Умови для визнання житлового приміщення безхазяйним, які виокремили окупанти:
Умови припинення процедури визнання приміщення безхазяйним:
Процедура припиняється, якщо власник особисто заявляє про себе і підтверджує своє право власності на житлове приміщення, надавши такі документи:
«А тепер головне, що робити, якщо ви дізнались, що вашу нерухомість „націоналізували“. Ні, не рватись в Маріуполь. Треба йти до найближчого рай відділку Національної поліції та подавати заяву про крадіжку вашої власності за ст. 185 КК України. В такий спосіб ви забезпечите собі потенційну можливість стягнення з росії шкоди та/або повернення нерухомості після деокупації. Як би не здавалось зараз це далеким або утопічним — зробить це. Чому? Просто поцікавтесь, як Чехія повертала нерухомість власникам після падіння ЧРСР. І зробить правильні висновки», — коментує Андрющенко.
Крім безхазяйного житла в Маріуполі актуальне питання залишається щодо ремонту наявних домівок. Квартири маріупольців невідновлені через брак коштів. Жителі бояться замерзнути у власних домівках.
Наприклад, в Маріуполі будинок по проспекту Будівельників, 72 через припинення фінансування залишається в аварійному стані. Проте тут продовжують жити маріупольські родини.
За словами людей, над третім під'їздом немає даху. Тому після опадів квартири залиті дощовою водою. У двох під'їздах немає дверей, підвал з комунікаціями відкритий. На усі скарги та прохання вирішити ситуацію, псевдовлада міста не реагує.
«Зверталися до ЖЕКу з цією проблемою, там розводять руками. Надворі зима, незабаром морози, а у нас відчинено вікно і батарея обігріває вулицю», — пишуть маріупольці.
«Приїжджав представник РКС-НР, нібито пообіцяв решті замінити лічильники. Але через тиждень повідомили, що фінансування немає. Також в будинку пошкоджено вентиляційну шахту, представнику генпідрядника про це сказали, але він відповів, що з нею все гаразд», — пишуть люди.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!