Маріупольці скаржаться на відсутнє опалення та благоустрій міста. Окупанти натомість лише обіцяють «золоті гори» та намагаються дотиснути населення, штрафуючи за українські номери й змушуючи стояти у масових чергах за належними послугами.
Маріупольці в окупації відстоюють масові черги: аби отримати соціальні послуги/ Фото із місцевих чатів
Маріуполь щодня потерпає від рук російських загарбників. З моменту окупації час у місті ніби зупинився і пішов у зворотному відліку. У Маріуполі нічого не відновлюється, люди мерзнуть у домівках через відсутнє опалення, а на вулицях з’являються масові черги як колись в «совку».
Це непереможна проблема Маріуполя, пише радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
«Кожна черга — наслідок бездарного управління містом окупантами, нездатності до нормального менеджменту. Думаю, ті пенсіонери, які реально сумували за радянським союзом, зараз мають заходитись в екстазі. Тому що він повернувся такий, яким був. А не таким, яким його собі малювали», — пише Андрющенко.
Разом з цим у місто повернувся поліцейський «беспредел». В людей, авто яких з українською реєстрацією, масовано забирають документи. Натомість видають рукописні «папірці», які свідчать про вилучення документів.
«Наступний поліцейський удає, що взагалі нічого не знає про „папірці“, але за хабар закриває очі. Супер схема. При тому, отримати реєстрацію окупаційну можна. Через хабар або в чергу на місяці», — додає радник.
Фото: Андрющенко Time
Крім цих проблем додалася й негода у місті, наслідки якої ніхто не усуває. Телеграм-канал "Маріуполь. Спротив" опублікував відео, на якому людей запитали, чи «готов Маріуполь к настоящєй зімє?». Відповідь очевидна:
«Грязь, іду, як на ходулях. Мабуть, робочих немає, нікого тут немає», «Я дійшла із коледжу і тричі вже впала», — кажуть місцеві.
Про ці та інші проблеми у місті пишуть маріупольці у місцевих чатах. Там скарги на будь-який смак, які явно ніхто ніколи не вирішить.
«Як за*бали не уповноважені у керівництві міста! На вулиці мінусова температура, місто звільнене понад півтора року тому. Опалення немає! Після вересня як тут пройшли вибори, вони зовсім офігіли! У квартирах холод. Мумія в управління міста „Байден молодший“, „розмовляюча голова“ повідомляє - 95% котелень працює. Запитання — він не уточнив, у якому з міст це працює? Я намагався не звертати уваги, але з’явилася маленька дитина, і вона є не тільки в мене, а в більшості у Маріуполі. Чесно, я, напевно, незабаром завалю адміністрацію президента зверненнями, хоч це марно. Усі жителі Маріуполя мріяли б про приєднання до Ростовської області!», — скиглять місцеві.
Натомість окупаційна влада закриває очі на проблеми й займається тим, чим їх треба — пропагандою. Так, нещодавно в Маріуполь завезли 9 тонн пропагандистських підручників із санкт-петербургу, пише Маріупольська міська рада.
«Звичайно, усі вони російські. Тепер дітей міста будуть, зокрема, заставляти вчити пропагандистську історію росії. Окупанти завозять свою літературу замість української, яку вони визнали „екстремістською“. За попередніми оцінками, загарбники знищили у Маріуполі 180 тис. книжок та 4 бібліотеки», — пише ММА.
Нині заповнюють вцілілі бібліотеки та школи власними книжками, щоб промивати мізки українським дітям
Фото: Маріупольська МР
Фото: Маріупольська МР
До цих новин у місті додамо на останок хорошу звістку. Радник Петро Андрющенко повідомляв, що маріупольський порт перейшов у сплячий режим. За його словами, це означає, що всі фантазії щодо розбудови обхідного логістичного шляху, у тому числі для військових потреб, на випадок руйнації Кримського мосту, залишились лише мріями.
«Цього місяця там не було жодного руху кораблів. Причали, куди до того завозили бетонні споруди, пусті. А це точно добра новина», — пише радник.
Фото: Андрющенко Time
Фото: Андрющенко Time
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!