Ілюстративне фото з відкритих джерел
Подати документи можна до 31 січня за посиланням. Як і минулого року, в пілотній сертифікації-2020 можуть взяти участь лише вчителі початкових класів. Цьогоріч пройти її зможуть до 2000 педагогів.
Ліміт кількості учасників збільшено удвічі — тепер ще більше вчителів мають можливість отримати сертифікат, а з ним — доплату в 20% до зарплатні та зарахування атестації.
ЧИТАЙТЕ: ЗНО для вчителів: на Донбасі педагоги вперше пройдуть тести
Щоб охопити всі регіони України, визначено максимальний обсяг заяв, які можуть подати вчителі від кожної з областей. Обсяг визначено на пропорційних засадах — залежно від кількості початкових класів у області.
Так, найменшу кількість заяв — 29 — можуть подати вчителі з Луганської області. На Донеччині подати заявку на проходження сертифікації зможуть 74 вчителі.
Сертифікація-2020 відбуватиметься за новим порядком. Першим етапом буде незалежне тестування — «ЗНО для вчителів». Наступним — самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності. Останнім етапом стане вивчення експертами практичного досвіду роботи учасників сертифікації.
Одним із важливих цьогорічних відмінностей у порівнянні з пілотною сертифікацією 2019 року стане відсіювання учасників після кожного з етапів: до кожного наступного переходитимуть ті учасники, які вдало пройшли попередній. Також як і раніше, педагог може добровільно відмовитись від сертифікації на будь-якому її етапі.
Детальніше про порядок реєстрації на тестування для вчителів — на сайті МОН.