На Донбасі з початку війни припинили роботу майже половина постів контролю якості навколишнього середовища
Кількість постів контролю якості води Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів після початку бойових дій зменшилася з 39 до 20 в Донецькій області та з 24 до 6 — в Луганській. Про це йдеться в матеріалах ОБСЄ, представлених на конференції «Зменшимо загрози: екологічні та техногенні ризики на сході України».
Також у розпорядженні Українського гідрометеорологічного центру залишилося 12 з 25 постів спостереження за якістю повітря на Донеччині та 4 з 11 — на Луганщині. Крім цього, припинили роботу автоматизовані пости контролю якості повітря в містах Донецьк, Макіївка і Щастя.
Організації, що робили моніторинг навколишнього середовища, втратили обладнання та дані спостережень через бойові дії та захоплення міст бойовиками.
На підконтрольних Україні територіях за останні роки було встановлено нове обладнання для автоматизованого контролю якості повітря і поверхневих вод. У тому числі заробили 6 автоматизованих постів контролю якості поверхневих вод, 7 автоматизованих постів контролю якості атмосферного повітря в населених пунктах і 50 — на кордонах санітарно-захисних зон підприємств.
За наявними даними державної системи моніторингу, зараз в Сіверському Дінці і його притоках спостерігається підвищення концентрацій амонійного азоту, марганцю, міді і цинку. У промислових містах спостерігається перевищення концентрації діоксиду азоту.