Джерело - Перша газета
В Бахмуті, як і в багатьох містах Донеччини, сотні кілометрів мереж водопостачання знаходяться в незадовільному стані, повідомляє ІА «Вчасно».
Близько половини всієї води, що тече ними, не доходить до споживача.
Одну з таких проблемних ділянок водогінної мережі міста протяжністю майже 4 км розпочали реконструювати ще на початку 2018-го.
З підрядником підписали контракт на 19 мільйонів гривень і той мав впоратися із завданням до кінця року.
Однак реконструкція велась з перервами.
Зрештою її замовник — департамент капітального будівництва ДонОДА та підрядник — фірма з донецьким корінням «Інжинірінгпрофі» — продовжили строк дії договору до кінця 2019-го.
Але за кілька місяців до запланованого закінчення робіт стосунки між ними припинилися.
І замість запланованих 19 мільйонів гривень підрядник отримав близько дев’яти.
А нещодавно чиновники департаменту капбуду визначилися з новим виконавцем робіт. Ним стало товариство «Донецький інститут води» — «улюбленець» багатьох донецьких чиновників.
При цьому, по суті, це не новий підрядник, а фірма, яка вже до цього виконувала будівельно-монтажні роботи на цьому об'єкті, будучи субпідрядником у попереднього виконавця.
Відповідно до нових умов роботи мають бути завершені до кінця 2020-го. Їхня вартість — 8,3 мільйони гривень.
Зв'язки власників фірми з ексрегіоналом та його оточенням
Власників «Донецького інституту води» — декілька і вони прямо або ж опосередковано (через юридичні особи) також володіють або керують фірмами, які, за даними YouControl, ще 4−5 років тому належали Олексію та Олені Близнюкам — сину та невістці екс-керівника Донецької області та нардепа від Партії Регіонів Анатолія Близнюка.
У 2015—2016 роках, з невідомих причин, хоча це збігається з періодом запуску Prozorro, подружжя Близнюків вийшло зі складу засновників практично всіх цих фірм.
За даними YouControl, залишилась тільки одна така, яка може свідчити про теперішні зв'язки між ними — зареєстрована в тимчасово окупованому Донецьку — «Буделектромонтаж-Дон».
Фірма не перебуває в стані припинення діяльності.
Важливо також додати, що керівник та один з засновників «Інституту води» Дмитро Швидченко у минулому також був помічником Анатолія Близнюка в часи його депутатства в Верховній Раді.
Керівник підрядної фірми проходить як звинувачуваний у справі заволодіння бюджетними коштами
Так званий «новообраний» «Донецький інститут води» має бекграунд із доволі сумнівних тендерів. Наприклад, у 2018-му, коли фірма отримала найвигідніші свої підряди, «Громадський патруль», повідомляв, що у всіх тендерах, де вона брала участь, в інших претендентів не залишалось шансів.
Інші кандидатури тендерна комісія просто дискваліфікувала, віддаючи перевагу більш дорогій пропозиції «Інститута води».
ЧИТАЙТЕ: ВИДЕО. Соратники Януковича займутся многомиллионной реконструкцией инфраструктуры Донбасса
На додачу до цього керівника та одночасно одного з власників «Інституту води» Дмитра Швидченка правоохоронці звинувачують у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах.
Нині справа перебуває в суді. За версією слідства, злочин стався тоді, коли «Донецький інститут води» виконував роботи для одного з маріупольських комунальних підприємств.
Виявилось, ті мали численні недоліки та невідповідності. Попри це керівник КП оплатив роботи, завдавши шкоду бюджету на суму майже мільйон гривень.
Провели сумнівний тендер
Обранню підрядником «Інститута води» передували 4 невдалі тендери. На всі з них ця фірма приходила також. Але їй, як і іншим учасниками відмовляли в перемозі через різні невідповідності.
Однією з таких, наприклад, було те, що тодішній керівник «Інституту води» Олександр Спільчак також мав проблеми з законом — уже був притягнутий до відповідальності за корупційне правопорушення.
А загалом скасовані попередні тендери виглядають дуже сумнівно. Адже у них щоразу брали участь по дві, і лише одного разу три, фірми.
Ніхто з них не торгувався. Фірми ніби навмисно часто не подавали до участі в тендері купи найважливіших документів, або не ж надавали грошового забезпечення тендерної пропозиції.
Крім того, був випадок, коли різні учасники різних тендерів виставляли однакові ціни. А саме це робили «Т-Торгпром» та «Тайрон Бізнес», які рік тому були прописані в Маріуполі.
На фінальний тендер, де попри найдорожчу пропозицію «Інститут води» все ж таки обрали переможцем, прийшли ще три фірми: «Будівельна компанія «Аркада буд Холдинг», «Олімп строй» та вищезгадуваний «Тайрон Бізнес».
Цього разу фірми навіть поторгувались. Але попри це принаймні три з них поводили себе дивно.
Так, була відсутня майже вся документація в «Тайрон Бізнес» та «Олімп строй», а це може означати, що фірми не мали наміру перемагати.
Своєю чергою, між прописаними в Києві «Олімп строй» та «Аркада Буд Холдинг» простежуються зв’язки.
Річ у тім, що останнє отримало в подарунок назву від іншої фірми з Маріуполя, яка нині зветься «Лафтайт». Одним з її власників ще у 2017-му був Валерій Резнік. Водночас ця особа ще торік керувала «Олімп строй» та входила до структур, яким належить ця фірма.
Крім того, YouControl закликає звернути увагу на те, що у всі три фірми, які програли, мають доволі широкий перелік видів діяльності та недавню зареєстровані: «Олімп строй» відкрито 11 місяців тому, а «Тайрон бізнес» та «Аркада буд Холдинг» 2 роки тому.
А це може свідчити про те, що діяльність контрагента не спрямована на досягнення реальних результатів господарських операцій і має ознаки фіктивності.
Непоодинокими є випадки, коли компанії обирають широкий перелік видів діяльності, для прикриття недобросовісної діяльності.
Важливо звернути увагу і на те, що переможець тендеру — «Інститут води» подав на тендер у якості підтвердження досвіду договори, що були підписані за підсумками одного з тендерів, результати якого потім скасував суд: слідство виявило те, що «Інститут води» не відповідав вимогам у частині підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів.
ЧИТАЙТЕ: На Донеччині суд скасував результати тендеру вартістю понад 67 млн грн
Як писали раніше, діяльність департаменту капітального будівництва ДонОДА викликає також багато запитань у правоохоронців та громадськості.
Тамтешні чиновники віддають перевагу підрядникам, які перебувають під слідством, працюють за корупційними схемами і виконують роботи неякісно. При цьому і самі представники ДонОГА підозрюються в привласненні бюджетних коштів.
ЧИТАЙТЕ: Директора департаменту ДонОДА підозрюють у розкраданні при побудові бліндажів у зоні ООС