На Донеччині судді у справі бойовика т.зв. «ДНР» Ігнатішина заявили про самовідвід
Сьогодні у Добропільському міськрайонному суді було розглянуто питання про самовідвід двох суддів у справі бойовика Олександра Ігнатішина з позивним «Ашот», повідомляє ІА «Вчасно».
До цього автоматизованою системою документообігу справу було розподілено колегії суддів у складі: головуючого судді Владлени Корнєєвої, суддів Андрія Кошлі та Василини Любчик.
Причинами самовідводу суддів Любчик та Корнєєвої стала наявність сумнівів в їх неупередженості. Зокрема, в останньої в зоні проведення АТО загинув родич, який ніс службу у лавах ЗСУ.
Самовідвід суддів був прийнятий. Новий склад суду буде визначено незабаром.
Зазначимо, сьогодні мало пройти підготовче засідання по справі Олександра Ігнатішина. Його звинувачують у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258−3 КК України (створення терористичної групи чи терористичної організації).
За даними слідства, Ігнатішин був членом незаконного збройного формування «Грім». НЗФ «Грім» дислокувалося в окупованому Харцизьку і було одним із перших збройних формувань, створених російськими спецслужбами в ОРДЛО.
До початку війни чоловік займався підприємницькою діяльністю. За словами Ігнатішина, бойовики «змусили» примкнути його до своїх лав.
Зі слів чоловіка, в його обов’язки входило доставляти провіант бойовикам. Проте, обвинувачений активно публікував свої фото в камуфляжі з власним позивним і зі зброєю в руках у соціальних мережах. Командири бойовиків видали Ігнатішину форму, власну зброю, мобільний телефон і гроші. У 2019 році чоловіка затримали українські спецпризначенці.
Резонансу справа бойовика набула, коли восени 2019 року сторона обвинувачення клопотала про звільнення бойовика від кримінальної відповідальності.
ЧИТАЙТЕ: ФОТО. На Донеччині прокуратура клопоче про звільнення бойовика т.зв. «ДНР»
Прокуратура Донеччини пояснила своє клопотання про звільнення бойовика від відповідальності тим, що він нібито скористався програмою СБУ «На тебе чекають вдома», пішов на угоду зі слідством та надав свідчення, які були використані під час іншого досудового розслідування в рамках кримінального провадження стосовно інших учасників НЗФ.
У результаті тиску громадськості прокурор по справі був змінений. У подальшому Добропільський міськрайонний суд взагалі відхилив клопотання прокуратури.
За ходом справи пильно слідкують активісти та ветерани АТО/ООС.
«Справа тягнеться доволі довго. Оцей суд дуже показовий. На тій стороні нашим людям дають по 15−20 років за український прапор, а ми — гуманні», — каже Тетяна Шаповалова, представниця самооборони міста Добропілля.
ЧИТАЙТЕ: Чому бойовик Ігнатішин не за гратами: прокуратура Донеччини відповіла атовцям
«Громадськість тримає руку на пульсі, тому що дуже важливо, щоб ті, хто взяли зброю проти України, ті, хто зрадив свою Батьківщину, отримали карну відповідальність», — зазначає ветеран АТО Борис Овчаров.